Гендиректор МАГАТЕ Гроссі у Сочі проводить консультації з РФ щодо ЗАЕС

. Рафаель Гроссі, Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), (Фото: ДЖО КЛАМАРА / Getty Images)

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі прибув у Сочі в РФ на консультації з делегацією Росії щодо Запорізької АЕС.

Про це повідомляють “РИА Новости”.

Зазначається, що у Сочі Гроссі прибув напередодні, 5 березня.

Зранку 6 березня у "Росатомі" повідомили, що глава "Росатома" Лихачов і гендиректор МАГАТЕ Гроссі почали консультації в Сочі.

Раніше директор агентства ООН з атомної безпеки повідомив, що у вівторок, 5 березня, він вирушає до Росії для переговорів на високому рівні з російськими офіційними особами, щоб обговорити питання ядерної безпеки в Україні.

Гроссі зробив цю заяву в понеділок, 4 березня — у перший день чергового засідання Ради керуючих МАГАТЕ, що складається з 35 країн, у Відні.

"Ситуація залишається дуже крихкою", — сказав Гроссі журналістам, маючи на увазі Запорізьку атомну електростанцію.

За його словами, безпека атомної станції, яка є найбільшою в Європі, "має величезне значення з точки зору міжнародного миру і безпеки".

Гроссі тоді заявив, що "має намір" особисто зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним під час своєї майбутньої поїздки, але додав, що очікує офіційного підтвердження цього від Москви як приймаючої сторони переговорів.

Востаннє Гроссі зустрічався з Путіним у жовтні 2022 року.

У лютому Гроссі відвідав Україну і особисто відвідав Запорізьку атомну електростанцію в рамках зусиль МАГАТЕ, спрямованих на запобігання ядерній катастрофі в умовах війни. Він також провів зустріч з президентом України Володимиром Зеленським.