Глава Пентагону в Палаті представників пояснив, чому допомога Україні є важливою для нацбезпеки США

. Фото: AP

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що після України російський президент Володимир Путін може напасти на Литву, Латвію чи Естонію й НАТО "буде у боротьбі з РФ".

Про це глава Пентагону сказав під час слухань у Палаті представників.

"Якщо Україна впаде, Путін на цьому не зупиниться. Він просто продовжить рухатися вперед і захоплювати суверенні території сусідів", — зазначив Остін.

Очільник МО припустив, що наступними можуть стати держави Балтії.

"Якщо ви — балтійська держава, то справді маєте занепокоєння, що можете стати наступною. Вони знають Путіна і знають, на що він здатний. Та, відверто кажучи, якщо Україна впаде, я дійсно вірю, що НАТО буде у боротьбі з Росією", — додав посадовець.

Таким чином Остін відповів на запитання конгресвумен Вероніки Ескобар, яка попросила роз'яснити для пересічних американців, чому подальша підтримка України є важливою для інтересів нацбезпеки США.

Що відомо про законопроєкт стосовно допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

16 лютого Палата представників Сполучених Штатів пішла на перерву без голосування за пакет фінансування допомоги для України.