CNN: Пентагон розглядає варіант надсилання військової допомоги Україні із власних запасів

Міністрество оборони США. Getty Images

Пентагон розглядає можливість надання Україні військової допомоги із запасів, загальна сума яких становить $4 млрд. Раніше відомство планувало витратити ці запаси лише в тому випадку, якщо їх компенсує ухвалений Конгресом пакет допомоги.

Про це повідомляє CNN з посиланням на кількох чиновників Пентагону.

У відомстві почали обговорювати надсилання допомоги навіть без гарантій компенсації грошей через те, що законопроєкт про фінансування України застряг у Конгресі. Джерела CNN підкреслили, що поки що жодних рішень не ухвалили. При цьому вони зазначили, що розмови про реалізацію цієї можливості та ще кількох інших запасних планів щодо надання допомоги стають останніми тижнями дедалі актуальнішими, оскільки становище українських військ ускладнюється.

Один із чиновників Пентагону заявив CNN, що новий пакет допомоги, якщо він буде схвалений Пентагоном, абсолютно точно міститиме критично важливі боєприпаси. За його словами, у відомстві також ведуться розмови про те, як і де розмістити військову допомогу, щоб її можна було якнайшвидше відправити в Україну.

Що відомо про законопроєкт стосовно допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

16 лютого Палата представників Сполучених Штатів пішла на перерву без голосування за пакет фінансування допомоги для України.