Похорон Навального відбудеться 1 березня. Де поховають політика

Олексій Навальний. Фото: facebook.com/navalny

Похорон Олексія Навального відбудеться у Москві 1 березня. Поховають політика на Борисівському кладовищі.

Про це повідомила прессекретарка Навального Кіра Ярмиш.

"Відспівування Олексія відбудеться в церкві ікони Божої Матері "Утамуй мої печалі" в Мар'їно 1 березня о 14.00. Приходьте заздалегідь. Похорон відбудеться на Борисівському кладовищі", — написала Ярмиш у соцмережі Х (колишній Твіттер).

Глава Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Іван Жданов розповів, що зал для панахиди так і не вдалося знайти через тиск влади.

За його словами, попередньо, прощання з Навальним і похорон політика планувалися на 29 лютого, але організувати похорон у цю дату не вдалося. Оскільки цього дня призначене оприлюднення послання Федеральним зборам президента РФ Володимира Путіна. І швидко з'ясувалося, що на 29 лютого "немає жодної людини, яка могла б викопати могилу", пояснив Жданов.

"Чорти ж не заспокоюються. Укладення договору на зал не відбулося. І як і в Салехарді, знову висунули умову "тихий родинний похорон із прощанням на Хованському кладовищі". Один в один, як шантажували маму, коли не видавали тіло Олексія. Пропозицію з Хованським крематорієм приніс особисто Олексій Олексійович Венедиктов. Ну щоб ви чітко розуміли, хто у Кремля і Собяніна на посилках. Загалом, залу не буде. Сволота. Дату не дають. Залу не дають. Все одно всі попрощаються з Олексієм", — написав соратник Навального.

Напередодні соратники Навального розповіли, що не можуть знайти у Москві залу для проведення церемонії прощання з політиком через відмову ритуальних агенцій та майданчиків надавати їм таку послугу. За словами Ярмиш, у деяких організаціях їм заявили, що приміщення зайняте, в інших відмовили у наданні послуг при згадці прізвища опозиціонера.

Тіло Олексія Навального віддали його матері Людмилі у суботу, 24 лютого. До того кілька днів його не видавали родичам. Людмила Навальна повідомляла, що у Слідчому комітеті їй поставили ультиматум: або вона погоджується на таємні похорони сина без публічного прощання, або Навального поховають на цвинтарі, де колонія має ділянку.

Що відомо про смерть Навального у російській в'язниці

У п'ятницю, 16 лютого, у Росії заявили, що опозиціонер Олексій Навальний помер у тюрмі після прогулянки.

17 лютого прессекретарка російського опозиціонера Навального Кіра Ярмиш підтвердила його смерть у тюрмі та заявила, що Навального убили. Згодом Ярмиш написала, що адвокат та мати Навального приїхали до салехардського моргу, але він виявився зачиненим, хоча у колонії запевняли, морг працює і тіло опозиціонера знаходиться там.

Німецьке видання Bild повідомило, що президент РФ Володимир Путін хотів отримати агента Вадима Красікова, який сидить у німецькій в'язниці. Обговорювалося, що в обмін Путін звільнить Навального.

19 лютого прессекретарка Навального Кіра Ярмиш заявила, що причина смерті російського опозиціонера Олексія Навального досі "не встановлена".

19 лютого високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС запропонував перейменувати європейський режим санкційза порушення прав людини на честь Навального.

22 лютого мати Навального заявила, що їй показали тіло сина, але російська влада ставить їй умови, де і як він повинен бути похований. До того ж за її словами, їй почали"погрожувати".

Згодом соратники Навального, який помер у в'язниці, заявили, що готувався обмін політика і пов'язали його смерть з обміном.