Боррель прокоментував смерть Навального та запропонував назвати режим санкцій на його честь

Високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС, 19 лютого 2024 року. Фото: AP

Високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС прокоментував смерть російського опозиціонера Олексія Навального у тюрмі.

"Як ви бачите, протягом цих вихідних багато людей вийшли на демонстрації на вулицях Росії: Санкт-Петербурзі, Москві, незважаючи на репресії. Багато з них були затримані і засуджені. Ми повинні надіслати сигнал підтримки російській опозиції", — сказав Бооррель.

Також він запропонував перейменувати європейський режим санкцій за порушення прав людини на честь Навального.

"Щоб віддати належне Навальному і вшанувати його пам'ять, ми пропонуємо міністрам перейменувати наш режим санкцій за порушення прав людини його ім'ям і назвати його "режимом санкцій за порушення прав людини Навального", щоб його ім'я назавжди залишилося вписаним у роботу Європейського Союзу і захист прав людини", — заявив глава європейської дипломатії.

Боррель додав, що у зустрічі міністрів закордонних справ візьме участь вдова Олексія Навального Юлія, яка "надішле політичне послання про те, як підтримати політичну опозицію всередині Росії проти путінського режиму".

Раніше у Росії заявили, що у п'ятницю, 16 лютого, опозиціонер Олексій Навальний помер у тюрмі після прогулянки.

17 лютого прессекретарка російського опозиціонера Навального Кіра Ярмиш підтвердила його смерть у тюрмі та заявила, що Навального убили. Згодом Ярмиш написала, що адвокат та мати Навального приїхали до салехардського моргу, але він виявився зачиненим, хоча у колонії запевняли, морг працює і тіло опозиціонера знаходиться там.