У Конгресі США представили нову версію закону про допомогу Україні — The Hill

Конгрес США. Associated Press

Двопартійна група законодавців у Палаті представників США представили змінену версію пакета заходів щодо надання допомоги Україні та Ізраїлю, а також забезпечення безпеки кордонів, який був представлений минулого тижня.

Про це повідомляє видання The Hill, яке ознайомилося з листом законодавців.

Республіканець Браян Фітцпатрік та демократ Джаред Голден наголосили на терміновості надання допомоги Україні і закликають своїх колег підтримати альтернативну версію законопроєкту про іноземну допомогу.

"За два роки з моменту вторгнення РФ в Україну, підтримка Сполученими Штатами молодої української демократії була консенсусом двох партій у Конгресі. Але поки ми пишемо, становище України під загрозою. У її борців за свободу закінчуються боєприпаси, вони відступають зі Сходу, прокладаючи шлях для подальшого просування Росії. Це прямий результат тупика у Конгресі", — йдеться у листі законодавців.

Конгресмени наголосили, що США не можуть відвернутися від українського народу, який "б'ється та гине, щоб зберегти свою демократію та суверенітет".

"Вони довели, що, маючи американську зброю та боєприпаси, вони можуть виграти цю боротьбу. Ми знаємо, що без них вони можуть зазнати поразки", — йдеться у листі.

Заклик до дій прозвучав через тиждень після того, як Сенат ухвалив законопроєкт про допомогу іноземним державам і який спікер Майк Джонсон відмовився поставити на розгляд в Палаті представників.

Законодавці сподіваються, що їхня нова пропозиція здобуде більше підтримки. Законопроєкт під назвою "Акт про захист кордонів, захист демократій" передбачає виділення 66,32 мільярда доларів для Міноборони США на підтримку країн, які перебувають у стані війни, у тому числі приблизно 47 мільярдів доларів для України, 10 мільярдів доларів для Ізраїлю, 5 мільярдів доларів для Індійсько-Тихоокеанського регіону та 2 мільярди доларів для підтримки Операцій Центрального командування США.

Він також містить положення про кордон і позбавить пакет гуманітарної допомоги для Гази, України та інших глобальних гарячих точок.

Видання зазначає, що законопроєкт навряд чи отримає достатню підтримку, демократи уже його критикують.

Що відомо про наступ росіян на Авдіївку з жовтня 2023 року

З 10 жовтня російські війська почали штурмувати Авдіївку Донецької області, яка межує з окупованим у 2014 році Донецьком, колонами техніки. Цей етап оборони міста назвали "великий наступ на Авдіївку". Тоді командир спецроти Максим "Лютий" казав про близько 60 одиниць важкої техніки, яка атакувала українських оборонців протягом двох днів.

Станом на кінець грудня 2023 року російські війська дійшли впритул до міста й атакували з 20-30 напрямків, розвідав начальник Авдіївської МВА Віталій Барабаш. Він казав про третю хвилю штурмів Авдіївки.

Авдіївку обстрілювали зі всіх наявних видів озброєння, в січні російські війська почали засипати місто авіабомбами: з 1 по 12 січня, наводив дані очільник МВА, російські війська застосували по Авдіївці 154 крилаті авіабомби за 12 днів січня. Вперше КАБи вони почали використовувати із кінця серпня й за минулий рік скинули 146 авіабомб.

30 січня в Авдіївці лишилось менше тисячі жителів.

14 лютого речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій підтвердив в Авдіївці кілька днів тривають вуличні бої.

На початку лютого в місто почали прориватися російські диверсійні групи. ""Як таких вуличних боїв немає, звичайно якісь ДРГ намагаються пройти в місто, пройти вулицями, але хлопці це відпрацьовують", — казав 6 лютого Віталій Барабаш.

11 лютого командувач угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський повідомив про те, що до Авдіївки направили "свіжі сили". А 13 лютого речник 110-ї ОМБр підтвердив, що в місто перекинули додаткові підрозділи, а сили їхньої бригади вперше за понад два роки вивели на ротацію.

15 лютого 3-тя окрема штурмова бригада підтвердила, що їх перекинули в район Авдіївки для підкріплення Сил оборони України.

Українським силам, які боронять Авдіївку, виділили додаткові боєприпаси та зброю. Водночас відбувається підсилення підрозділів, на загрозливих напрямках відбуваються маневри, повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський.