Комітет почав розгляд законопроєкту про мобілізацію до другого читання — Завітневич

Будівля Верховної Ради України в Києві. Детектор Медіа

Голова Комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич заявив про початок розгляду законопроєкту щодо мобілізації до другого читання.

Про це народний депутат повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Маємо опрацювати понад чотири тисячі правок. Для зручності, всі вони тематично розділені на 16 блоків, які висвітлюють концептуальні речі. Перед членами Комітету надскладне завдання — у максимально короткі терміни представити законопроєкт з висновками на розгляд Ради", — зазначив Завітневич.

Парламентар вказав, що на засіданні комітету відбувся ґрунтовний діалог з представниками Міністерства оборони України.

За його словами, у центрі дискусії були стратегічно важливі питання щодо:

  • електронного кабінету;
  • електронних повісток;
  • балансу прав та обов'язків громадян України;
  • заходів мотивації та примусу під час мобілізації;
  • дотримання принципу справедливості.

"При цьому вивіряємо основні положення на предмет ефективності їх функціонування для досягнення цілей законопроєкту, прогнозуємо наслідки запровадження змін", — підкреслив нардеп.

Завітневич додав: "Розуміємо важливість цього законопроєкту для кожного українця, складність ситуації на лінії фронту, очікування наших захисників".

Що відомо про законопроєкт щодо мобілізації

26 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.

7 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні запропонований урядом оновлений законопроєкт про мобілізацію.