Захід планує залучити треті країни для постачання боєприпасів для України — Макрон

Президент Франції Еммануель Макрон виступає під час пресконференції в Єлисейському палаці, 26 лютого 2024 року, Париж, Франція. Фото: АР/Pool/Gonzalo Fuentes

Західні партнери України мають намір розглянути можливість залучення третіх країн для постачання боєприпасів для України.

Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон після завершення конференції з підтримки України, яка відбулася в Парижі 26 лютого.

"Поставка боєприпасів Україні є пріоритетом. Ми маємо намір повністю використати наші запаси і скласти список третіх країн, які могли б бути залучені до постачання боєприпасів", — сказав Макрон.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала, також виступаючи після зустрічі в Парижі, сказав, що близько 15 країн виявили інтерес до ініціативи, яка зосереджена на пошуку терміново необхідних артилерійських боєприпасів для України на світових ринках. Нідерланди вже оголосили про виділення 100 млн євро на закупівлю боєприпасів для Києва.

Зустріч в Парижі щодо України 26 лютого

Зустріч у Єлисейському палаці відбулася в Парижі 26 лютого. У конференції взяли участь канцлер ФРН Олаф Шольц, президент Польщі Анджей Дуда та прем'єр-міністри близько 20 країн ЄС. На зустрічі Сполучені Штати Америки представляли помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джеймс О'Браєн, а Сполучене Королівство — глава МЗС Девід Кемерон.

Після зустрічі президент Франції Еммануель Макрон заявив, що західні партнери України створили коаліцію з постачання Україні далекобійного озброєння. Також Макрон не виключив можливості відправити війська західних країн в Україну.