Еммануель Макрон заявив про створення коаліції з постачання далекобійного озброєння Україні

Важливо
Президент Франції Еммануель Макрон виступає під час пресконференції в Єлисейському палаці в Парижі, понеділок, 26 лютого 2024 р. АР/Pool/Gonzalo Fuentes

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що західні партнери України створили коаліцію з постачання Україні далекобійного озброєння.

Про це він сказав після завершення конференції з підтримки України, яка відбулася у Парижі, передає кореспондентка Суспільного.

"Нова коаліція буде створена для постачання Україні ракет і бомб середньої та великої дальності. Ми переконані, що поразка Росії є необхідною для безпеки та стабільності в Європі", — сказав Макрон.

Він зазначив, що більш-менш усі країни, лідери яких були на зустрічі в Парижі, заявили що загальний консенсус полягав у тому, що усі повинні бути готові через кілька років до нападу Росії на свої країни.

Французький лідер нагадав, що раніше було створено вісім коаліцій, присвячених постачанню окремих видів боєприпасів. Нова коаліція є девʼятою.

Зустріч в Парижі щодо України 26 лютого

Зустріч у Єлисейському палаці відбулася в Парижі 26 лютого. У конференції взяли участь канцлер ФРН Олаф Шольц, президент Польщі Анджей Дуда та прем'єр-міністри близько 20 країн ЄС. На зустрічі Сполучені Штати Америки представляли помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джеймс О'Браєн, а Сполучене Королівство — глава МЗС Девід Кемерон.

Після зустрічі президент Франції Еммануель Макрон заявив, що західні партнери України створили коаліцію з постачання Україні далекобійного озброєння. Також Макрон не виключив можливості відправити війська західних країн в Україну.