Ейфелеву вежу знову відкрили після страйку працівників

Ейфелева вежа в Парижі. Фото: Юрій Свиридюк / Суспільне

Ейфелева вежа в Парижі знову відкрилася для відвідувачів у неділю, 25 лютого, після шестиденного страйку працівників, які вимагали кращого обслуговування за історичною пам’яткою та підвищення зарплат.

Про це пише France 24.

У заяві оператора вежі йдеться про досягнення угоди з профспілками, "за якою сторони будуть регулярно контролювати бізнес-модель компанії, інвестиції у роботу та доходи через орган, який збиратиметься кожні шість місяців".

Обидві сторони також погодилися виділити "амбітні 380 мільйонів євро до 2031 року" на технічне обслуговування та реконструкцію вежі, яку відвідують до 7 мільйонів людей на рік і яка буде одним із символом на Олімпійських іграх в Парижі 2024 року.

Профспілкові лідери неодноразово критикували бізнес-модель оператора вежі, кажучи, що вона базується на завищеній ціні для відвідувачів, гроші яких витрачають на обслуговування та зарплату працівникам.

Попередній страйк працівників Ейфелевої вежі був 27 грудня 2023 року. Вони звинуватили керуючу компанію в тому, що вона орієнтується лише на прибуток і не приділяє достатньої уваги технічній підтримці та ремонту вежі.

Страйк пройшов у день сторіччя зі смерті творця пам'ятки. Інженер Гюстав Ейфель, який збудував вежу в 1889 році, помер 27 грудня 1923 року. Профспілка CGT назвала страйк "символічною акцією у символічний день". Великий концерт, приурочений до дати смерті Ейфеля, все ж таки відбувся, але відбувався тільки біля підніжжя вежі.