Страйкуючі робітники знову закрили Ейфелеву вежу напередодні Олімпійських ігор

Дошка з попередженням про страйк біля Ейфелевої вежі в середу, 27 грудня 2023 року в Парижі, Франція. AP/Lewis Joly

Страйкуючі робітники вже третій день підряд вкотре закрили Ейфелеву вежу напередодні Олімпійських іграх у Парижі. Працівники памʼятки погрожують продовжити протест.

Про це повідомляє Associated Press.

Головними причинами страйку є: підвищення зарплатні та покращити технічне обслуговування 135-річної вежі, на частині якої є сліди іржі.

Водночас влада Парижа каже, що хоч і закриття під час пандемії COVID-19 позбавило пам’ятку 130 мільйонів євро доходу, проте обслуговування вежі тривало.

"Пам’ятник у дуже хорошому стані", – сказав заступник мера Парижа Еммануель Грегуар телеканалу France Info, додавши, що він очікує, що компанія-оператор вежі розвʼяже проблему зі страйкарями.

Профспілкові лідери неодноразово критикували бізнес-модель оператора вежі, кажучи, що вона базується на завищеній ціні для відвідувачів, гроші яких витрачають на обслуговування та зарплату працівникам.

Попередній страйк працівників Ейфелевої вежі був 27 грудня 2023 року. Вони звинуватили керуючу компанію в тому, що вона орієнтується лише на прибуток і не приділяє достатньої уваги технічній підтримці та ремонту вежі.

Страйк пройшов у день сторіччя зі смерті творця пам'ятки. Інженер Гюстав Ейфель, який збудував вежу в 1889 році, помер 27 грудня 1923 року. Профспілка CGT назвала страйк "символічною акцією у символічний день". Великий концерт, приурочений до дати смерті Ейфеля, все ж таки відбувся, але відбувався тільки біля підніжжя вежі.