У Парижі через страйк персоналу закрилася Ейфелева вежа

ЗМІ
Дошка з попередженням про страйк біля Ейфелевої вежі в середу, 27 грудня 2023 року в Парижі, Франція. AP/Lewis Joly

Одна з головних визначних пам'яток Парижа, Ейфелева вежа, у середу закрилася для відвідувачів. Причиною став страйк персоналу. Працівники звинувачують керуючу компанію в тому, що вона орієнтується лише на прибуток і не приділяє достатньої уваги технічній підтримці та ремонту вежі.

Про це пише газета The Guardian.

Профспілка CGT, що організувала страйк, у своїй заяві вказала, що мета акції — привернути увагу до недоліків фінансової політики керуючої компанії. На думку страйкуючих, менеджмент неправильно оцінює кількість людей, які щорічно відвідують вежу, та необхідні витрати на підтримку її у хорошому стані. Вони попереджають, що якщо технічні проблеми й надалі ігноруватимуться, то до відкриття Олімпійських ігор у Парижі в 2024 році вежа може взагалі закритися для туристів.

Співробітники й раніше неодноразово попереджали, що вежа перебуває у поганому технічному стані.

У профспілці називають політику компанії SETE, яка управляє вежею, "амбітною та непослідовною". За їхніми словами, SETE при формуванні бюджету розраховує, що щорічно башту мають відвідувати 7,4 мільйона туристів, але такої чисельності не було ще жодного року. До пандемії коронавірусу кількість відвідувачів іноді досягала семи мільйонів, але потім вона різко зменшилася, а 2022 року зросла лише до 5,9 мільйона.

Страйк пройшов у день сторіччя зі смерті творця пам'ятки. Інженер Гюстав Ейфель, який збудував вежу в 1889 році, помер 27 грудня 1923 року. Профспілка CGT назвала страйк "символічною акцією у символічний день". Великий концерт, приурочений до дати смерті Ейфеля, все ж таки відбувся, але відбувався тільки біля підніжжя вежі.