Сертифікат "єВідновлення" тепер можна буде використати з державної програмою "єОселя" — Мінцифра

. Фото: Ратинський Вʼячеслав/УНІАН

Верховна рада схвалила законопроєкт, який дає змогу українським громадянам, що через війну втратили житло, використати сертифікат "єВідновлення" для купівлі домівки за програмою "єОселя".

Про це повідомив глава Мінцифри Михайло Федоров у Telegram-каналі.

"Наприклад, ви отримали житловий сертифікат "єВідновлення" за знищене житло на 2 мільйони гривень. Однак квартира, яку хочете придбати, дорожча і коштує 3 мільйони. Раніше в такому разі потрібно було відразу доплатити з власних коштів чи вибрати дешевше житло. Відтепер можна частину суми угоди покрити сертифікатом "єВідновлення", а на решту взяти кредит за державною програмою "єОселя", — пояснив посадовець.

Кредитна ставка для військових-контрактників, силовиків, учителів, медиків та науковців становить 3%, а для учасників бойових дій, ветеранів, переселенців та всіх, хто не має власного житла — 7%.

"Якщо у вас через війну зруйновано житло, подавайтеся на "єВідновлення" через "Дію". Залишайте в застосунку заявку, щоб зафіксувати пошкодження й отримати сертифікат на нове. На іпотеку на житло також подавайтеся через "Дію". Це швидко, зручно і людяно", — додав Федоров.

У Мінрозвитку громад, територій та інфраструктури зазначили, що для остаточної імплементації вже розробляються відповідні механізми взаємодії.

"Понад 800 українських родин вже придбали нові оселі на заміну втрачених через агресію Росії саме завдяки житловим сертифікатам", — розповів віцепрем'єр з відновлення Олександр Кубраков.

Що таке "єОселя"

"єОселя" — державна програма іпотечного кредитування житла, яка запрацювала у жовтні 2022 року. "єОселя" має спрощені умови кредитування і ставку у 3% для пільгових категорій та 7% для решти визначених категорій.

Від початку дії програми і станом на кінець січня 2024 року кредити на придбання житла взяли вже 6 916 українських родин.

У серпні 2023 року програма розширилася. Кредит під 3% доступний для військових за контрактом, силовиків, педагогів, медиків та науковців. Держава забезпечує кредитами під 7% річних такі категорії:

  • ветеранів війни та членів їхніх сімей; учасників бойових дій; людей, які отримали інвалідність внаслідок війни; родини загиблих ветеранів та воїнів;
  • внутрішньо переміщених осіб;
  • громадян України без власного житла або у власності яких менше ніж 52,5 кв. метра для однієї людини та додатково 21 кв. метр на кожного наступного члена сім’ї.

Щоб скористатись програмою "єОселя", потрібно заповнити заявку в мобільному застосунку "Дія" та обрати один або всі банки-партнери житлової програми: "Ощадбанк", "ПриватБанк", "Укргазбанк", "Глобус банк", Sky Bank та "Укрексімбанк".

У жовтні 2023 року "Укрфінжитло" писало, що може видати держіпотек 10 тисячам людей у 2023 році та 12 тисячам — у 2024 році.