"Укрфінжитло" може надати 12 тисяч кредитів за програмою "єОселя" у 2024 році

. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне

"Укрфінжитло" може видати кредит за державною програмою іпотек "єОселя" 10 тисячам людей у 2023 році та 12 тисячам — у 2024 році.

Про це пише "Інтерфакс".

Таку цифру назвав Андрій Тарасенко, керівник департаменту альтернативних продуктів і партнерських відносин Української фінансової житлової компанії ("Укрфінжитло"). Він розповів про ресурси організації, коли виступав на щорічній зустрічі девелоперів RED Connection by ЛУН.

"До кінця року в нас є ресурс на 10 тис. угод. У 2024-му хочемо наростити цей показник щонайменше до 12 тис. Але щоб люди доходили до етапу угод, важливо мати вибір житла, тому ми закликаємо забудовників активніше приходити в програму", — сказав Тарасенко.

Посадовець "Укрінфжитла" додав, що поки банки-партнери програми акредитували лише 11 девелоперів у шести регіонах. Перелік їх можна переглянути на сайті товариства.

Уже 4 176 українців скористалися програмою "єОселя". Загальна сума виданих кредитів на іпотеку — понад 6 млрд гривень, згідно з даними "Укрфінжитла". 68% з цих громадян — військовослужбовці ЗСУ за контрактом та силовики.

Найбільше квартир за програмою купили в Києві та Київській області – 643 та 1 144 відповідно. Також популярні Рівненська (252), Волинська (230), Вінницька (214) та Львівська (199) області.

Що таке "єОселя"

"єОселя" — державна програма іпотечного кредитування житла, яка запрацювала у жовтні 2022 року. "єОселя" має спрощені умови кредитування і ставку у 3% для пільгових категорій та 7% для решти визначених урядом категорій.

Щоб скористатись програмою "єОселя", потрібно заповнити заявку в мобільному застосунку "Дія" та обрати один або всі банки-партнери житлової програми: "Ощадбанк", "ПриватБанк", "Укргазбанк", "Глобус банк", Sky Bank та "Укрексімбанк". Наразі Укрфінжитло готове задовольнити весь попит українців на доступні кредити в 2023 році.