Франція шукає кошти для допомоги Україні після скорочення видатків — Bloomberg

Ейфелева вежа в Парижі. Фото: Юрій Свиридюк / Суспільне

Великі скорочення видатків призвели до того, що французькому уряду важко зібрати фінансування для пакета військової допомоги Україні в розмірі 3 мільярдів євро (3,2 мільярда доларів).

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.

За їхніми словами, міністерствам оборони, закордонних справ і фінансів Франції буде запропоновано перенаправити кошти і знайти можливості для економії, щоб оплатити обладнання — від ракет до артилерії. Водночас співрозмовники агентства не розкрили подробиць, оскільки обговорення триває.

Можливості уряду обмежені після того, як у неділю, 18 лютого, він знизив прогноз ВВП Франції на 2024 рік і заявив про необхідність заощадити 10 мільярдів євро, щоб виконати зобов'язання зі скорочення бюджетного дефіциту. Уряд пообіцяв дорогі заходи з надання допомоги фермерам, які протестують проти зростання цін, дешевого імпорту і бюрократичної тяганини.

Францію також критикували за недостатню прозорість допомоги Україні, що призвело до звинувачень у тому, що вона не робить так багато, як європейські партнери та партнери по НАТО.

Макрон заявив, що у цьому році Франція виділить 3 млрд євро на військову допомогу Україні. Це був перший раз, коли Франція назвала суму своєї допомоги.

Фінансування останньої допомоги має бути знайдено без внесення офіційних змін до бюджету цього року, сказали джерела Bloomberg. Один зі співрозмовників додав, що 400 мільйонів євро, виділені на фінансування збройних сил до 2027 року, не включають можливості для додаткової допомоги, що ускладнює завдання.

Згідно з опублікованими даними, Франція витратила 3,8 мільярда євро на підтримку України, включно з ракетними комплексами "земля-повітря" SAMP-T, самохідними гаубицями Caesar, бронемашинами AMX 10 і ракетами SCALP.

16 лютого президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон підписали договір про співпрацю у сфері безпеки між країнами.