Європейський Союз ще на рік продовжив санкції проти Росії

Президент Євроради Шарль Мішель виступає після саміту ЄС у Брюсселі, 15 грудня 2023. Фото: AP Photo/Virginia Mayo

Рада Європейського Союзу продовжила на рік санкції проти Росії через окупацію українських територій.

Відповідне рішення опублікували в Офіційному журналі ЄС.

В документі йдеться, що доки Росія продовжує "порушувати заборону на застосування сили, що є серйозним порушенням міжнародного права", доцільно зберігати усі санкції, які ввів Євросоюз, до того ж вжити нові обмеження.

"Отже, обмежувальні заходи мають бути продовжені ще на 12 місяців, до 24 лютого 2025 року", – йдеться у заяві.

Рішення ухвалили 19 лютого 2024 року, а чинності воно набуло 20 лютого.

Рада ЄС запровадила санкції проти Росії 23 лютого 2022 року, а 6 жовтня розширила географічну сферу дії обмежень на всі непідконтрольні уряду України райони Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей.

Що відомо про санкції ЄС проти Росії

У лютому 2023 року країни ЄС ухвалили 10 пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадили проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

21 червня 2023 року Єврокомісія погодила 11 пакет санкцій проти Росії, який включає заходи, спрямовані на протидію обходу обмежень.

18 грудня 2023 року Рада Європейського союзу схвалила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв'язку з продовженням війни Росії проти України.

Нині ЄС працює над 13-тим пакетом санкцій проти РФ та хоче ухвалити його до других роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну.