У Польщі Сейм вирішив продовжити допомогу українцям до 30 червня

. Тетяна зі своєю дочкою Катериною, вокзал Перемишля, південно-східна Польща, 12 березня 2022 року. Фото: Petros Giannakouris / AP

Польський Сейм — нижня палата парламенту Польщі — ухвалив рішення продовжити допомогу українцям до 30 червня 2024 року. Тепер відповідний урядовий проєкт поправок до закону про про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на території України має пройти голосування у верхній палаті — Сенаті.

Про це пише rmf24.pl.

Зазначається, що згідно з попередніми положеннями закону, перебування громадян України було легальним, якщо вони прибули до Польщі в період з 24 лютого 2022 року по 4 березня 2024 року. 9 лютого Сейм проголосував за продовження допомоги громадянам України до 30 червня. Проти закону проголосували 15 депутатів Конфедерації, один депутат від "Права і справедливості" утримався. Решта були за.

Однак це тимчасове рішення. Тим часом уряд має розробити нові рішення щодо тимчасового захисту українців.

Що означають нові правила

Завдяки поправці до закону, термін дії дозволу на перебування в Польщі українців, які прибули в країну після початку повномасштабної війни, продовжено до кінця червня.

Це означає, що понад мільйон громадян України збережуть свої права на вільний доступ до ринку праці, сімейні виплати або охорону здоров'я.

Період дії індивідуальних рішень для українських лікарів, медсестер та акушерок також продовжено до кінця червня.

Водночас до кінця року продовжено податкові преференції для тих, хто надає гуманітарну допомогу.

28 вересня Рада Європейського союзу продовжила термін дії механізму тимчасового захисту для українців, які рятуються від війни, до березня 2025 року.

Станом на кінець жовтня 2023 року тимчасовий притулок у Європейському Союзі отримали 4,24 млн біженців з України.

Станом на січень 2024 року, за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, у світі зафіксовано понад 6,3 млн біженців з України, найбільше — майже 60% — прийняла Польща. Водночас у вересні 2023 року Рада Європейського союзу продовжила термін дії механізму тимчасового захисту для українців, які рятуються від війни, до березня 2025 року

В Організації поінформували, що понад 5,14 мільйона з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.