Вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Фото: Уніан

20 лютого в Україні та світі вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні, які загинули під час Революції Гідності. Також цього дня згадують про десяту річницю початку російсько-української війни.

Суспільне зібрало реакції світових лідерів.

Вони висловили свою солідарність з Україною.

"Сьогодні ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні — відважних людей, які віддали своє життя на Майдані за свободу України у 2014 році. Десятиліття потому їхнє бачення та ідеали перемогли. Україна переможе і займе своє місце в нашому Союзі", — наголосила президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн.
"У цей день Україна вшановує Небесну Сотню — героїв Революції Гідності, які віддали своє життя за демократичну Україну та право нації обирати власне майбутнє. Вони протистояли спробі затягнути свою країну в морок "сфери впливу" Росії, що в підручнику Кремля означає ліцензію на підкорення, вбивства і тортури", — написала прем'єрка Литви Інгріда Шимоніте.

Вона додала, що через 10 років послання України залишається незмінним: Росія не має права вето на рішення українського народу.

Росія також не має права голосу в рішеннях ЄС і НАТО, додала Шимоніте.

"Давайте озброїмо українську армію, щоб нарешті донести це повідомлення", — закликала глава литовського уряду.
"Сьогодні ми вшановуємо пам'ять жертв масових розстрілів, які сталися 10 років тому на Євромайдані. Ці люди були з різних регіонів України, верств населення та навіть національностей. Але вони об'єдналися, щоб відстояти вільну європейську Україну", — сказав заступник Посла Великої Британії в Україні Ніколас Гаррокс.

Він додав, що це нагадування про те, що демократію не можна сприймати як належне.

За його словами, Велика Британія завжди буде на боці хоробрих українців та продовжуватиме підтримувати їхню боротьбу проти тиранії.

"Сьогодні ми вшановуємо пам'ять Небесної Сотні — звичайних чоловіків і жінок, які віддали своє життя за право українців обирати власне майбутнє", — сказала Пані посол США Бріджит Брінк.

За її словами, сила Майдану була у єдності.

"Сполучені Штати підтримували вас 10 років тому і ми непохитно стоїмо з вами сьогодні, солідарні з вашою боротьбою за свободу та майбутнє, яке ви обираєте", — наголосила Брінк.
"20 лютого 2014 р. 10 років. Вони вкрали Крим, вкрали Донбас, а тепер хочуть вкрасти всю Україну. Ми не повинні цього допустити", — написав міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський.
"Німеччина поважає і завжди пам’ятатиме героїчний поступ українців на Майдані. Тому ми й надалі підтримуватимемо Україну у відстоюванні її свободи та права самостійно обирати шлях свого розвитку! Вічна пам’ять Героям Небесної Сотні!" — йдеться у пості Посольства Німеччини в Україні.