Новий командувач ТрО Плахута під час Євромайдану звітував про розбір барикад біля Адміністрації президента — ЗМІ

Ігор Плахута, 8 грудня 2013 року. Фото: Олександр Синиця/УНІАН

Новопризначений командувач Сил територіальної оборони ЗСУ Ігор Плахута під час Революції Гідності був начальником управління Південного територіального командування внутрішніх військ МВС України. Саме він, за даними журналістів hromadske повідомляв, що для розчищення вулиць, прилеглих до Адміністрації президента, вночі 10 грудня 2013 залучили близько 400 бійців внутрішніх військ та спецзагону “Беркут”.

Про це пише hromadske.

Зазначається, що вночі 10 грудня 2013 року правоохоронці повністю зачистили урядовий квартал від барикад Євромайдану.

“Тодішній начальник управління Південного територіального командування внутрішніх військ МВС генерал-майор Плахута заявив, що для розчищення вулиць, прилеглих до Адміністрації президента, залучили близько 400 бійців внутрішніх військ та спецзагону “Беркут”, — пише видання.

Про Плахуту тоді згадувала й УП.

“Внаслідок звільнення рогу вулиць Банкової та Лютеранської від барикад мітингувальників постраждало двоє правоохоронців – співробітники внутрішніх військ та "Беркуту". Про це повідомив присутній на місці події начальник управління Південного територіального командування внутрішніх військ МВС України генерал-майор Ігор Плахута”, — йдеться в матеріалі УП від 10 грудня 2013 року.

Плахута тоді розповів, що співробітник "Беркуту" отруївся газом, який проти нього застосували мітингувальники, а один військовослужбовець постраждав в утиснені. Він тоді також зазначив, що під розчистки вулиць, прилеглих до Адміністрації президента, затриманих, за його інформацією, не було.

Плахута також повідомив, що люди в чорному, які розбирали барикади, це були комунальники.

Що відомо про призначення Ігоря Плахути командувачем Сил територіальної оборони Збройних Сил України

Президент Володимир Зеленський 11 лютого призначив нових командувачів Сухопутних військ, Об'єднаних сил, ДШВ і Тероборони.

Так, президент призначив Олександра Павлюка командувачем Сухопутних військ ЗСУ.

Відповідний указ оприлюднили на сайті глави держави.

"Призначити генерал-лейтенанта Павлюка Олександра Олексійовича командувачем Сухопутних військ", — мовиться у тексті указу №69/2024.

Зеленський також підписав призначення:

  • Юрія Содоля командувачем Об'єднаних сил;
  • Ігоря Скибюка командувачем Десантно-штурмових військ;
  • Ігоря Плахути командувачем Сил територіальної оборони.

Водночас президент звільнив Сергія Наєва з посади командувача Об'єднаних сил та Максима Миргородського із посади командувача ДШВ.

8 лютого Зеленський звільнив генерала Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ та призначив на це місце генерал-полковника Олександра Сирського, який раніше керував Сухопутними військами.