Україна та Японія ведуть перемовини щодо підписання угоду про гарантії безпеки — Шмигаль

Ексклюзивно
. Прем'єр-міністри України та Японії Денис Шмигаль і Фуміо Кішіда у Токіо, 19 лютого. Фото: Пресслужба КМУ

Україна працює з усіма країнами "Групи семи", зокрема Японією, щодо підписання угоди про гарантії безпеки.

Про це сказав у коментарі Суспільному премʼєр-міністр України Денис Шмигаль під час сказав на брифінгу в Токіо після Конференції з економічного розвитку та відбудови України.

11-12 липня у Вільнюсі відбувся саміт лідерів G7. На ньому президенти Європейської ради, Європейської комісії та представники країн "Групи семи" погодили ініціативу "Спільної декларації про підтримку України". Кожна з країн співпрацюватиме з Україною над конкретними довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

Першою угоду Україна підписала зі Сполученим Королівством. Минулого тижня президент Зеленський підписав наступні дві угоди про гарантії безпеки для України з Німеччиною та Францією.

"Зараз ми наполегливо працюємо з усіма іншими країнами G7, включаючи Японію, щоб підписати такі угоди про гарантії безпеки, які включатимуть військову та фінансову підтримку, під час цієї війни і після того, як ця війна закінчиться", — сказав Шмигаль у коментарі Суспільному.

Він додав, що у разі нової агресії з боку Росії, країни G7 та інші країни-партнери, які підпишуть цю декларацію, також нададуть Україні швидку підтримку.

"Я маю на увазі фінансову, військову та іншу підтримку, технологічну підтримку наших солдатів", — додав Шмигаль.

Які країни підтримують Декларацію

Першими підписантами "Спільної декларації про підтримку України" є самі ж засновники ініціативи: Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія та Сполучені Штати.

У другий день вільнюського саміту до країн "Групи семи" приєдналася й Скандинавські країни: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція. Вони оголосили, що долучаться до G7 у питанні гарантій безпеки для України.

Згодом про свою підтримку висловили й країни Балтії. 17 серпня премʼєр-міністри Латвії, Литви та Естонії у спільній заяві офіційно повідомили, що підтримують Декларацію.

Згодом список поповнили й Балкани: Греція, Північна Македонія, Болгарія, Чорногорія та частково визнане Косово. Опісля свою підтримку висловили Бельгія, Чехія, Ірландія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Румунія, Словенія, Іспанія та Кіпр.