Байден заявив, що Путін несе відповідальність за смерть Навального

Президент США Джон Байден під час звернення 16 лютого 2024 року. AP

Президент США Джон Байден заявив, що президент Росії Володимир Путін несе відповідальність за ймовірну смерть опозиціонера Олексія Навального.

Про це Байден сказав під час звернення.

"Як і мільйони людей по всьому світу, я одночасно не здивований і обурений новиною про смерть Олексія Навального. Він хоробро протистояв корупції, насильству і всім тим поганим речам, які робить путінський уряд.... Путін несе відповідальність за смерть Навального", — наголосив він.

Байден також заявив, що на відміну від Путіна Навальний був хоробрим та принциповим. За його словами, після отруєння опозиціонер міг залишитися за кордоном, але він повернувся, адже "вірив у Росію".

"Путін не лише цілить по громадянам інших країн, як ми бачимо в Україні просто зараз, він також вчиняє жахливі злочини проти власних людей., — додав президент США.

У зверненні Байден висловив співчуття родині та прихильникам Навального, а також вкотре наголосив на важиливості ухвалення пакета допомоги для України "у цей критичний момент".

У Росії заявляють, що у п'ятницю, 16 лютого, опозиціонер Олексій Навальний помер у тюрмі після прогулянки. Команда Навального каже, що наразі у них нема підтверджень смерті опозиціонера, адвокат зараз вилітає в Харп, щоб потрапити у колонію.