Гетманцев: блокада кордону може коштувати Україні понад 7 млрд гривень

Протест польських фермерів біля пункту пропуску "Шегині-Медика", 9 лютого. Фото: Іванка Дусько/Суспільне Львів

Україна може втратити понад 7 мільярдів гривень, якщо блокада кордону на чолі з польськими фермерами не буде знята до кінця лютого.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Польські фермери розпочали нову блокаду на кордоні з Україною в лютому, протестуючи проти імпорту дешевої української продукції до ЄС. Гетьманцев заявив у повідомленні Telegram, що демонстрація може спричинити знані збитки для національного бюджету

"Багато хто запитує про втрати бюджету від чергового акту блокування польського кордону. Якщо кордон не буде деблокований до кінця місяця бюджет країни втратить 7,7 мільярдів гривень надходжень", — написав Гетманцев.

Лютнева блокада українського кордону польськими фермерами

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Під час перемовин в Міністерстві сільського господарства президент Національної ради сільськогосподарських палат Віктор Шмулевич заявив, що всі фермери згодні з трьома основними вимогами: вони не хочуть впровадження Green Deal, імпорту сільськогосподарської продукції з України та вимагають підтримки тваринництва.

Станом на ранок 14 лютого у п’яти заблокованих польськими фермерами пунктах пропуску на кордоні із Польщею перебуває 1 300 вантажівок, які очікують на перетин кордону у бік України. Найбільше вантажівок навпроти ПП "Ягодин" та "Рава-Руська"