КНДР випробувала крилату протикорабельну ракету

Випробування ракети класу "земля-море" в Північній Кореї, 14 лютого 2024 року. Фото: Korean Central News Agency/Korea News Service via AP

У КНДР заявили про успішне випробування 14 лютого протикорабельної крилатої ракети класу "земля-море" нового типу "Падасурі-6" (Padasuri-6).

Про це повідомило північнокорейське державне інформагентство KCNA.

Запуском ракети керував північнокорейський лідер Кім Чен Ин.

Зазначається, що ракета пролетіла над Японським морем приблизно 23 хвилини і вразила катер-мішень. Інші подробиці, як-от кількість випущених ракет, дальність їх польоту, не повідомляється.

Кім Чен Ин висловив "велике задоволення" результатами випробування і зробив важливий висновок щодо плану реорганізації бойового порядку берегових ракетних дивізіонів Східного і Західного морських флотів.

"Коли противник вторгнеться на визнаний нами морський кордон, ми будемо розцінювати це як посягання на суверенітет Північної Кореї і збройну провокацію проти неї", — заявив лідер КНДР.

Кім також наказав захистити морський суверенітет КНДР та обороняти морські кордони шляхом додаткового розгортання ракетних сил наземного базування.

28 січня КНДР запустила кілька крилатих ракет зі свого східного узбережжя. Через два дні, 30 січня, КНДР провела навчальний запуск стратегічної крилатої ракети Хвасаль-2. Як повідомляв ЦТАК, 28 січня під керівництвом лідера країни Кім Чен Ина провели успішне випробування двох нових крилатих ракет підводних човнів "Пульхвасаль-3-31".

31 січня у КНДР заявили, що в країні відбулися навчання з запуску стратегічної крилатої ракети Hwasal-2, для "перевірки швидкої контратакувальної позиції й поліпшення стратегічних ударних можливостей".

2 лютого КНДР провела випробування потужності надвеликої бойової частини крилатої ракети та запустила нову зенітну ракету.

Випробування зброї КНДР

У КНДР ухвалили закон, який дозволяє використовувати ядерну зброю "у разі загрози". У документі зазначається, що Північна Корея застосує ядерну зброю у разі неминучого нападу на її керівництво або для того, щоб перемогти у війні.

КНДР час від часу запускає крилаті ракети у бій Східного моря, де бойові частини боєприпасу залишаються у воді. Це не подобається Японії та Південній Кореї, які разом із США обговорюють плани дій стримування КНДР, щоб "не бути під прицілом" Пхеньяна.