КНДР заявила про успішне випробування стратегічної крилатої ракети Hwasal-2

Запуск крилатої ракети Hwasal-2 30 січня 2024 року в КНДР. Фото: Центральне телеграфне агентство Кореї/Корейська служба новин через AP

Північна Корея заявила в середу, 31 січня, що напередодні в країні відбулися навчання з запуску стратегічної крилатої ракети Hwasal-2, щоб “перевірити швидку контратакувальну позицію і поліпшити стратегічні ударні можливості”.

Про це повідомляє південнокорейське інформаційне агентство Yonhap із посиланням на північнокорейське державне інформагентство KCNA.

У повідомленні KCNA йдеться, що запуск у Жовтому морі "не мав негативного впливу на безпеку сусідньої країни".  Агентство не надало додаткових подробиць, зокрема, скільки ракет запустили і як далеко вони пролетіли.

На фотографіях, опублікованих KCNA, видно крилату ракету Hwasal-2, що летіла на невеликій висоті. На темному корпусі ракети були помітні білі смуги, що нагадують зовнішній вигляд крилатої ракети Hwasal-1, запущеної раніше.

У вівторок, 30 січня, Південна Корея заявила, що Північна Корея запустила кілька крилатих ракет біля західного узбережжя.

Як нагадує Yonhap, крилаті ракети, що працюють на реактивних двигунах, літають низько і маневрують. Це ускладнює їх виявляти і перехоплювати.

КНДР вперше випробувала крилаті ракети Hwasal-1 і Hwasal-2 у вересні 2021 року і січні 2022 року.  З тих пір Північна Корея запустила кілька ракет Hwasal-1 і Hwasal-2", які, як вважається, мають нормальну дальність польоту 1500 кілометрів і 2000 кілометрів.

Хоча запуск крилатої ракети не є порушенням численних резолюцій Ради Безпеки ООН, що забороняють Північній Кореї використовувати балістичні ракети, він може становити серйозну загрозу безпеці, оскільки на таких ракетах можуть бути встановлені ядерні боєголовки, відзначає Yonhap.

Крім того, Північна Корея в неділю, 28 січня, запустила кілька крилатих ракет зі свого східного узбережжя, це був другий подібний запуск менш як за тиждень.

Випробування зброї КНДР

19 січня Північна Корея провела випробування своєї підводної системи ядерної зброї на знак протесту проти спільних військових навчань Південної Кореї, Сполучених Штатів і Японії.

15 січня Північна Корея заявила, що провела льотні випробування нової твердопаливної ракети середньої дальності з гіперзвуковою боєголовкою.

21 листопада КНДР запустила розвідувальний супутник.

26 листопада у КНДР заявили, що їхній розвідувальний супутник зробив фото військових баз США. Водночас міністр оборони Південної Кореї заявив, що Північна Корея перебільшила можливості свого супутника, оскільки для його налаштування потрібен час.

Раніше у КНДР ухвалили закон, який дозволяє використовувати ядерну зброю "у разі загрози". Зазначається, що Північна Корея застосує ядерну зброю у разі неминучого нападу на її керівництво або для того, щоб перемогти у війні.