КНДР провела випробування нової зенітної ракети та бойової частини крилатої ракети

ЗМІ
. Випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети КНДР Hwasong-18, 13 квітня 2023 року, Північна Корея. Фото: KCNA/AP

Цього тижня Північна Корея провела випробування потужності надвеликої бойової частини крилатої ракети та запустила нову зенітну ракету.

Про це повідомило Центральне телеграфне агентство Кореї.

Випробування, проведене 2 лютого, провело головне управління ракетобудування країни, яке спрямоване на розвиток технологій різних нових озброєнь. Видання підкреслює, що випробування проводилися в рамках регулярної діяльності управління ракетобудування і не мають ніякого відношення до напруженості в регіоні.

"Ці випробування не мали ніякого негативного впливу на безпеку сусідніх країн", — також йдеться в заяві.

28 січня КНДР запустила кілька крилатих ракет зі свого східного узбережжя. Через два дні, 30 січня, КНДР провела навчальний запуск стратегічної крилатої ракети Хвасаль-2. Як повідомляв ЦТАК, 28 січня під керівництвом лідера країни Кім Чен Ина провели успішне випробування двох нових крилатих ракет підводних човнів "Пульхвасаль-3-31".

31 січня у КНДР заявили, що в країні відбулися навчання з запуску стратегічної крилатої ракети Hwasal-2, для "перевірки швидкої контратакувальної позиції й поліпшення стратегічних ударних можливостей".

Випробування зброї КНДР

У КНДР ухвалили закон, який дозволяє використовувати ядерну зброю "у разі загрози". У документі зазначається, що Північна Корея застосує ядерну зброю у разі неминучого нападу на її керівництво або для того, щоб перемогти у війні.

КНДР час від часу запускає крилаті ракети у бій Східного моря, де бойові частини боєприпасу залишаються у воді. Це не подобається Японії та Південній Кореї, які разом із США обговорюють плани дій стримування КНДР, щоб "не бути під прицілом" Пхеньяна.