ЄС запровадить санкції проти білорусів, причетних до викрадення українських дітей

ЗМІ
Українські діти прибули у табір в Бєлгородській області, Росія, 14 вересня 2022 року. Фото: AP

Євросоюз внесе чотирьох громадян Білорусі, причетних до викрадення українських дітей до санкційного списку в межах 13-го пакету обмежень проти Росії за її вторгнення в Україну.

Про це повідомляє EUobserver, посилаючись на попередній "чорний список", з яким ознайомилися журналісти видання.

Зазначається, що новому проєкті санкційного списку ЄС згадується муніципальний голова Вітебської області Білорусі Дмитро Демідов, причетний до депортації українських дітей до Білорусі та їх подальшого незаконного усиновлення російськими та білоруськими сім'ями.

Також Євросоюз планує запровадити санкції проти Дмитра Шевцова – ексголову Білоруського Червоного Хреста, який публічно зізнався, що організація допомагає викрадати дітей з українських окупованих територій.

Крім цього у проєкті санкцій білоруси Олексій Талай і Ольга Волкова, які заснували громадські організації, причетні до викрадення дітей. Ці організації також пропонується додати до "чорного списку" ЄС.

Також у документі вказане ім’я росіянки Інни Варламової – дружини лідера провладної російської партії "Справедливая Россия" Сергія Міронова, які незаконно усиновили двох українських дітей.

18 липня 2023 року депутати Європарламенту закликали Міжнародний кримінальний суд розглянути можливість видачі ордера на арешт самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка через його причетність до вивезення дітей з окупованих територій України.

The Telegraph повідомляло, що з вересня 2022 року, близько 2150 українських дітей віком від шести років було вивезено щонайменше до чотирьох таборів у Білорусі. До цього воєнного злочину міг бути причетний президент Олександр Лукашенко.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук повідомляла, що станом на кінець березня 2023 року українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 2023 року 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора повідомили, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня 2023 року МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Що відомо про санкції ЄС проти Росії

У лютому 2023 року країни ЄС ухвалили 10 пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадили проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

21 червня 2023 року Єврокомісія погодила 11 пакет санкцій проти Росії, який включає заходи, спрямовані на протидію обходу обмежень.

18 грудня 2023 року Рада Європейського союзу схвалила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв'язку з продовженням війни Росії проти України.