Суд зобов'язав Маска дати свідчення Комісії з цінних паперів і бірж США щодо купівлі Twitter

. Американський мільярдер, засновник SpaceX, генеральний директор Tesla Ілон Маск біля будівлі Федерального суду у США, 24 січня 2023 року, фото: AP

У США Федеральний суд Каліфорнії примусово викликає мільярдера Ілона Маска до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) надати свідчення щодо можливих порушень федерального законодавства про цінні папери у зв'язку з купівлею ним компанії Twitter.

Про це пише Bloomberg.

Суд постановив, що зібрані докази є важливими і суттєвими для розслідування Комісії з цінних паперів і бірж, а свідчення, які вимагаються від Маска, не є надмірно обтяжливими. Про це йдеться в судовому документі, опублікованому в суботу, 10 лютого. Обом сторонам дали вказівку зустрітися протягом одного тижня і вирішити питання про дату і місце для надання свідчень.

Зазначається, що Маск двічі давав свідчення перед SEC у липні 2022 року. Але агентство відтоді отримало "тисячі нових документів" від різних сторін, в тому числі й за авторством Маска. Тож тепер воно хоче запитати бізнесмена про нову інформацію. Адвокат Маска погодився дати свідчення в SEC у вересні 2023 року, але потім попросив перенести засідання на один день, а пізніше взагалі відмовився з'явитися.

SEC шукає інформацію про купівлю Маском акцій Twitter напередодні поглинання компанії, а також про заяви, які він робив про свої інвестиції. У 2022 році SEC надіслала Маску листа з проханням надати інформацію про затримку з розкриттям його частки в Twitter, про яку він повідомив із запізненням на тиждень.

Генеральний директор і співзасновник компанії Tesla, чия покупка Twitter, тепер відомого як X, завершилася в жовтні 2022 року, заперечує підстави для розслідування SEC. Маск називає його безпідставним і стверджує, що воно шукає нерелевантну інформацію. Про це йдеться в судових документах.

Маск також стверджує, що повістка до суду перевищує повноваження SEC, оскільки її видав співробітник SEC, призначений директором агентства з примусового виконання, а не офіцер, призначений президентом, судом або главою федерального департаменту. Суд це заперечив. У суботу, 10 лютого, у суді заявили, що повістка до суду санкціонована Законом про біржі, який регулює операції з цінними паперами на вторинному ринку.