Політика Ілона Маска щодо Twitter сприяє поширенню російської пропаганди — дослідження ЄС

ЗМІ
Американський мільярдер, засновник SpaceX, генеральний директор Tesla Ілон Маск на тлі логотипу Х (колишнього Twitter). AP

Послаблення заходів безпеки у соціальній мережі X (колишньому Twitter) сприяє поширенню в інтернеті російської пропаганди.

Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на дослідження, оприлюднене Європейською комісією.

Дослідження показало, що попри добровільні зобов’язання найбільших соціальних мереж, включно з Meta, вжити заходів проти російської пропаганди, російська дезінформація проти України "процвітає".

Так зазначається, що протягом 2022 року та у першій половині 2023 року аудиторія та охоплення акаунтів у соціальних мережах, орієнтованих на Кремль, значно зросли по всій Європі, зокрема через послаблення стандартів безпеки Х (раніше Twitter).

Маск зокрема вилучив X з добровільного кодексу поведінки для боротьби з дезінформацією. Крім того, керівництво соціальної мережі відмовилось від ярликів на медіа, які раніше прикріплювались до контрольованих російською владою акаунтів.

Раніше Європейський Союз ухвалив закон про цифрові послуги, що передбачає "агресивніший регуляторний підхід до дезінформації" та встановлює глобальні стандарти того, як компанії мають контролювати контент в Інтернеті.

Як пише The Washington Post, дане дослідження є найяскравішим свідченням того, що компанії не виконують свою роботу після червневих попереджень комісара ЄС Тьєррі Бретона про те, що X має змінити свою політику, аби уникнути потенційних масових штрафів.

X та Meta не відповіли на запити видання про коментар. Дослідження проводилось некомерційною аналітичною групою Reset, члени якої виступають за жорсткіший нагляд за цифровими платформами.