У 2023 році видатки загального фонду державного бюджету України на сектор безпеки й оборони становили 1,843 трильйона гривень або ж 60,8% від усієї суми.
Про це повідомили у Міністерстві фінансів.
"Безпека й оборона залишається абсолютним пріоритетом та найбільшою статтею видатків державного бюджету", — мовиться у повідомленні.
Як зазначили у відомстві, кошти були спрямовані на:
- грошове забезпечення для військовослужбовців, поліцейських;
- придбання військової/спеціальної техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення, засобів індивідуального захисту, пально-мастильних матеріалів, продуктів харчування;
- медичне забезпечення;
- та інші види витрат.
Водночас нагадали, що видатки сектору безпеки й оборони уряд фінансує виключно за рахунок власних податкових надходжень і військових облігацій.
"Тому надзвичайно важливо підтримувати ЗСУ, сумлінно сплачуючи податки та інвестуючи у військові облігації. Адже кожна залучена гривня — це інвестиція в поразку Росії", — додали у Мінфіні.
Що відомо про бюджет України на 2024 рік
Верховна рада 9 листопада ухвалила державний бюджет на 2024 рік.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль подякував парламентарям і наголосив, що, згідно з розставленими у бюджеті пріоритетами, всі внутрішні ресурси підуть на те, щоб "вистояти та перемогти ворога".
"Практично 50% наших видатків — на оборону та безпеку України. Буде ще більше зброї та техніки, більше дронів, боєприпасів, ракет. Кожна гривня платників податків піде на армію", — вказав посадовець.
Окрім цього, за словами глави уряду, в бюджеті:
- Закладена індексація пенсій, а також зростання мінімальної зарплати.
- Видатки на освіту зростуть на понад 20 мільярдів гривень. Видатки на медицину зростуть на понад 20 мільярдів гривень.
- Кошти на програму підтримки ветеранів збільшуємо вдвічі. Для підтримки бізнесу передбачаємо понад 40 мільярдів гривень.
28 листопада президент Володимир Зеленський підписав держбюджет.