Пластикові щитки неефективні проти коронавірусу — японські вчені

AP

Пластикові щитки для обличчя майже неефективні у протидії розповсюдженню респіраторних захворювань, зокрема, коронавірусу.

Такого висновку дійшли японські вчені на основі моделі, побудованої за допомогою найшвидшого у світі суперкомп'ютера Fugaku, передає The Guardian.

Симуляція показала, що майже 100% повітряних крапель розміром менш як 5 мікрометрів Один мікрометр становить одну мільйонну частину метра просочилися через пластикові щитки, якими часто користуються люди, що працюють у сферах послуг. Окрім того, як визначили дослідники інституту Рікен, близько половини більших крапель розміром 50 мікрометрів також потрапили у повітря.

Керівник групи обчислювального центру Рікен Макото Цубокура розповів, що вчені відтворили поведінку десятків тисяч крапель різних розмірів, від менш як 1 мікрометра до декількох сотень мікрометрів, у потоці повітря. З огляду на результати дослідження, він радить не використовувати щитки для обличчя як альтернативу маскам.

"Судячи з результатів моделювання, на жаль, ефективність інших засобів захисту в запобіганні розповсюдженню крапель з рота інфікованої людини обмежена у порівнянні з масками", – розповів виданню Цубокура.

За словами японського дослідника, особливо це стосується крапель, розмір яких становить менш ніж 20 мікрометрів.

Цубокура припустив, що діти та люди, яким не рекомендують носити маски, наприклад, через проблеми з диханням, все ж можуть використовувати замість них щитки, але лише на відкритому повітрі чи в добре провітрюваних приміщеннях.

Що відомо

  • Станом на 22 вересня у світі від COVID-19 одужало понад 23 мільйони людей.
  • Директор американського Центру з контролю та профілактики захворювань Роберт Редфілд заявив, що носіння маски може забезпечити кращий захист від вірусу, ніж вакцина.
  • Очільники сфери охорони здоров'я США озвучили терміни, коли можна очкувати початку масової вакцинації від COVID-19.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!