Маска може захистити від COVID-19 краще, ніж вакцина — головний епідеміолог США

Суспільне

Директор американського Центру з контролю та профілактики захворювань Роберт Редфілд наголосив на існуванні наукових доказів того, що носіння маски захищає від коронавірусної інфекції та може забезпечити "кращий захист від вірусу, ніж вакцина".

"Ми маємо чіткі наукові докази, що це (носіння масок — ред.) працює. Я навіть скажу, що ця маска більш гарантовано захистить мене від COVID-19, ніж коли мені зроблять щеплення, бо імуногенністьЗдатність вакцини формувати імунну відповідь на вірус може складати 70%, і якщо вакцина не викличе у мене відповідної реакції імунної системи, вона мене не захистить, а ця маска — так", — заявив Редфілд під час слухань у комітеті Сенату США, повідомляє CNN.

За оцінками епідеміолога, вакцина від коронавірусу стане доступною широкому загалу лише восени 2021 року, а її невеликі партії — наприкінці 2020 року.

Інші провідні експерти в галузі охорони здоров’я, включно з лікарем та радником Білого дому з питань протидії коронавірусу Ентоні Фочі, заявили, що можливість виготовлення високоефективної вакцини від COVID-19 — такої, що забезпечує 98% і більше гарантованого захисту — є незначною.

Що відомо

  • Очільники сфери охорони здоров'я США озвучили терміни, коли можна очікувати початку масової вакцинації від COVID-19.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!