Зеленський — про обмін полоненими: "Процес ускладнений, але трек відкриється"

. Президент Володимир Зеленський бере участь у саміті Grain from Ukraine 25 листопада 2023 року. Фото: пресслужба президента

Президент Володимир Зеленський заявив, що процес обміну полоненими ускладнений, але "трек відкриється".

Про це глава держави повідомив під час пресконференції 19 грудня.

"Може дійсно мало комунікує влада, я передам цю інформацію Лубінцю, Буданову, аби все ж таки більше комунікували з близькими та рідними. Цей трек працює, він дійсно уповільнився через причини з боку Росії, але є дуже конкретні ці причини. Трек відкриється", — зазначив Зеленський.

Президент розповів, що наразі триває робота "над достатньо непоганою кількістю" українських військових, аби їх повернути.

"Якщо говоримо про трек із дітьми, маленька кількість, але потроху повертаються. Що стосується кримчан, складна історія. Тут немає за що подякувати міжнародним організаціям, вони нічого зробити не змогли. Я багато працював над цим питанням з Реджепом Ердоганом, поки результат шановний президент не показав, стосовно всіх полонених, які були на території Криму", — продовжив глава держави.

Зеленський вказав, що окремо триває робота зі Швейцарією, Норвегією й арабськими державами, аби повернути українських громадян.

"Живий" трек є, коли наших військових міняють на військових РФ, коли у нас є накопичення ворожого ресурсу, ми міняємо його на українських захисників. Поки це всі треки, але ми працюємо над їхнім збільшенням. Дуже надіюся, що найближчим часом наш трек спрацює. Це військовий трек, такі домовленості були", — додав президент.

Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко заявив, що РФ призупинила обміни військовополоненими, намагаючись цим вплинути на суспільство й створити враження, ніби українська влада не працює над цим питанням.

До цього Мінреінтеграції озвучувало цифри тих полонених, чиї особи вдалося встановити. Станом на 17 листопада 2023 року це 4 337 українців, з них 3 574 військових та 763 цивільних. Петро Яценко не прокоментував ці дані.