У російському полоні перебувають 4 тисячі 337 українців — Мінреінтеграції

Важливо
Міжвідомча нарада щодо роботи Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Фото: Мінреінтеграції

У російському полоні станом на 17 листопада поточного року перебувають 4 тисячі 337 українців. З них — 3 тисячі 574 військових та 763 цивільних. Йдеться про тих, кого вдалось встановити.

Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

"Під головуванням віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук відбулася міжвідомча нарада щодо роботи Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. На сьогодні проведено 8 засідань Комісії. За їх результатами встановлено факт позбавлення волі щодо 4 337 осіб (3 574 військових та 763 цивільних)", — йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що за результатами засідань Комісії відповідні дані вносяться до Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Адміністратором цього Реєстру визначено Національне інформаційне бюро, яке належить до сфери управління Мінреінтеграції.

За результатами роботи Комісії, Мінреінтеграції також здійснює виплати одноразової та щорічної державної грошової допомоги.

"Таким чином, з початку 2023 року вже виплачено 422 мільйони гривень звільненим з полону, а також родинам військовополонених, цивільних заручників і політвʼязнів. Для отримання зазначеної державної грошової допомоги потрібно звернутися до Мінреінтеграції. З алгоритмом дій та переліком необхідних документів можна ознайомитись за посиланням", — йдеться у повідомленні.

Комісія з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України була створена на виконання закону № 2010-ІХ, який набрав чинності 19 листопада 2022 року. До її складу входять 18 членів (5 із яких – представники громадських організацій). Комісія функціонує при Мінреінтеграції.

У липні цього року уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що у російському полоні перебуває понад 25 тисяч цивільних заручників, Україні вдалося повернути 144 людини.