Росія намагається блокуванням обміну військовополоненими дестабілізувати ситуацію в Україні — Лубінець

Омбудсман України Дмитро Лубінець. Фото: Суспільне Рівне

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець підтвердив, що Росія заблокувала обміни військовополоненими.

Про це омбудсмен повідомив під час спілкування з представниками ЗМІ у межах першого засідання Міжнародної коаліції держав із питань повернення депортованих українських дітей, передає кореспондентка Суспільного.

"Останній обмін був 7 вересня. Бачимо масові дзвінки. З російських номерів телефонують родичам військовополонених, представляються, що дзвонять з РФ. Кажуть, що хочуть та готові повернути військових, але Україна винна і їх не забирають", — зазначив Лубінець.

Уповноважений ВР з прав людини вказав, що "таких дзвінків більшає".

"Вони кажуть: "Ми вам пропонуємо, перекривати вулиці, виходити під адмінбудівлі". Все для того, щоб дестабілізувати ситуації в Україні. Новий фронт, який намагається втягнути родичів і дестабілізувати ситуацію в Україні", — пояснив омбудсмен.

Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко заявив, що РФ призупинила обміни військовополоненими, намагаючись цим вплинути на суспільство й створити враження, ніби українська влада не працює над цим питанням.

До цього Мінреінтеграції озвучувало цифри тих полонених, чиї особи вдалося встановити. Станом на 17 листопада 2023 року це 4 337 українців, з них 3 574 військових та 763 цивільних. Петро Яценко не прокоментував ці дані.