Білий дім і Конгрес намагаються укласти угоди щодо України та імміграції в США

Конгрес США. Associated Press

Білий дім працює з лідерами республіканців у Палаті представників, щоб знайти спільну мову і укласти угоди щодо України та імміграції в США.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

Зазначається, що президент України Володимир Зеленський під час зустрічей у Вашингтоні цього тижня намагатиметься донести свою позицію щодо збільшення американської допомоги у війні проти Росії, тоді як законодавці намагаються укласти угоду, яка б пов'язала фінансування Києва з внутрішнім імміграційним контролем.

Зеленського запросили на зустрічі в Білий дім і з членами Конгресу у вівторок. Багато законодавців-республіканців ставлять під сумнів продовження допомоги Україні.

Як зазначає агентство, прибуття президента України до Вашингтона відбувається в той час, коли Конгрес має стислі, якщо не сказати неможливі, терміни для прийняття рішень, оскільки до п'ятниці він має піти на річні канікули.

Наступний пакет допомоги Україні затриманий через вимогу спікера Палати представників Конгресу Майка Джонсона та інших республіканців не надсилати більше коштів, якщо спочатку не будуть вжиті кроки для зміцнення кордону США з Мексикою.

Президент Джо Байден закликав Конгрес діяти до кінця року, і демократи в Конгресі намагалися отримати схвалення близько 50 мільярдів доларів на нову безпекову допомогу Україні.

У неділю високопоставлений представник адміністрації заявив, що Білий дім працює з лідерами республіканців у Палаті представників, щоб знайти спільну мову, але переговори не розвинулися до такої міри, щоб пряме втручання Байдена могло закрити угоду.

Однак, за словами джерела, знайомого з двопартійними переговорами в Сенаті, Білий дім готовий ускладнити отримання притулку в США, щоб зменшити кількість мігрантів, які намагаються перетнути американо-мексиканський кордон.

Водночас лідер більшості в Сенаті Чак Шумер наполягав на певних проіммігрантських положеннях, таких як прискорені дозволи на роботу для мігрантів або кращий доступ до правового представництва, також повідомило джерело.

Конгрес попередили, що нездатність відновити військову допомогу США Україні може схилити війну на користь Росії, створивши загрози національній безпеці Заходу.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.