Рада закликала держави ЄС підтримати початок перемовин про вступ України

Верховна рада України. Архівне фото: УНІАН

Верховна рада звернулася із закликом до парламентів, урядів та інституції Євросоюзу ухвалити рішення про початок перемовин щодо членства України в ЄС на засіданні Європейської ради 15 грудня.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.

Закликала ВРУ й продовжувати підтримувати українців у боротьбі за державний суверенітет України, відновлення її територіальної цілісності у межах міжнародно визнаних кордонів, а також:

 • загальноєвропейські цінності;
 • демократію;
 • плюралізм;
 • право націй вільно обирати шлях свого розвитку;
 • права та основоположні свободи людини і громадянина.

Рада водночас звернулася до європейських парламентів із проханням підтримати макрофінансову стабільність України під час повномасштабної російської агресії шляхом ухвалення запропонованого Європейською комісією Інструменту підтримки України (Ukraine Facility).

Народні депутати також закликали збільшити військову допомогу на національному рівні й у межах Європейського фонду миру на основі оцінки потреб для посилення обороноспроможності України та сприяти відбудові держави, зокрема відновленню пошкоджених та зруйнованих унаслідок збройної агресії РФ об'єктів інфраструктури.

Окрім цього, парламент звернувся із закликом продовжити тиск на РФ шляхом ухвалення наступних пакетів обмежувальних заходів, максимально розширивши їхню дію на політичне та економічне життя політичних лідерів Росії, фізичних та юридичних осіб, що відповідальні за розв'язання та ведення російсько-української війни.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

 • реформа Конституційного суду;
 • продовження судової реформи;
 • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
 • боротьба з відмиванням коштів;
 • втілення антиолігархічного закону;
 • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
 • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.