В енергосистемі України — дефіцит. Енергетики просять споживачів економити електрику

Лінія електропередач. Фото: УНІАН

В енергосистемі Україні 29 листопада зафіксували дефіцит електроенергії, пов'язаний зі зростанням споживання через важкі погодні умови та одночасне включення в мережу тисяч користувачів із постраждалих від негоди регіонів.

Про це повідомили в "Укренерго".

"Водночас електростанції не можуть виробити достатньо електроенергії, аби задовольнити всі потреби споживачів: сонячні електричні станції майже не працюють через щільну хмарність в усіх регіонах, а на ТЕС деякі блоки ще перебувають в ремонті", — зазначили фахівці.

Енергетики закликали українських громадян ощадливо споживати електроенергію протягом всього дня до 18:00 години.

"Ощадливе споживання не означає, що потрібно вимкнути і сидіти у темряві. Достатньо вимкнути світло там, де воно не потрібне й уважно поставитись до того, як ви користуєтесь потужними електроприладами: залишити працювати тільки найнеобхідніше, а всі нетермінові справи перенести на вечір та ніч після 18:00", — пояснили в "Укренерго".

29 листопада загалом через негоду знеструмлено 368 населених пунктів у Дніпропетровській, Закарпатській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Херсонській, Черкаській, Чернігівській областях.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 444 населені пункти. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській областях.