Через негоду без світла залишаються 368 населених пунктів у дев'яти областях — "Укренерго"

. Електроопора. Ілюстративне фото: УНІАН

Українські енергетики станом на ранок 29 листопада продовжують відновлювати енергоживлення споживачів у південному регіоні.

Про це повідомили в "Укренерго".

Як зазначається, хід робіт ускладнюють важкі погодні умови: снігові замети, ожеледиця. Також знову посилився вітер, подекуди йде сильний дощ.

Найбільш складна ситуація залишається в Одеській та Херсонській областях. За ніч через погодні умови додались відключення у Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Черкаській областях.

"Загалом через негоду на ранок знеструмлено 368 населених пунктів у Дніпропетровській, Закарпатській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Херсонській, Черкаській, Чернігівській областях", — вказали енергетики.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 444 населені пункти. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській областях.

Рівень споживання електроенергії зростає

В "Укренерго" вказали, що рівень споживання електроенергії стрімко зростає та прогнозували, що він буде триматися на максимумі протягом дня.

Причини зростання споживання: погіршення погодних умов, похмура погода впливає на зменшення виробництва "зеленої" генерації, відновлення споживання в регіонах, постраждалих через негоду.

Фахівці нагадали, що одночасне заживлення великої кількості споживачів — це складний технічний процес, який може спричинити перевантаження електромереж й призвести до додаткових технічних пошкоджень.

"Споживайте електрику ощадливо. Сьогодні просимо раціонально споживати електроенергію протягом всього дня", — зазначили енергетики.

Як поінформували в "Укренерго", виробленої українськими електростанціями електроенергії, поки достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів.

"Ліміти споживання не запроваджувались. Графіки відключень не вводилися та не прогнозуються. Але, якщо максимум споживання буде триматися протягом дня, в енергосистемі можливий дефіцит. Це пов'язано зі зниженою роботою сонячних електростанцій", — пояснили фахівці.

Що відомо про експорт та імпорт електроенергії

Експорт електроенергії відсутній. Імпорт здійснюється переважно у нічні та вечірні години зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 1 277 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 474 МВт.

З 28 листопада технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови зросла до 1700 МВт, додали енергетики.