Готуємо далекобійні речі, щоб окупанти відчували українську силу — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський під час звернення 28 листопада. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський 28 листопада провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому, зокрема, було проаналізовано нещодавні атаки України ударними дронами та ракетами з боку Росії.

Про це Володимир Зеленський сказав під час звернення 28 листопада.

"Щойно провів засідання Ставки – особливе, тривале, детальне. Перше – фортифікація. Значно посилюємо. Були детальні доповіді на всіх рівнях: Генштаб, Міністерство оборони, премʼєр-міністр, обласна влада, командувачі ОСУВ. Усі фінанси є. Всі рішення є. Має бути повна відповідна робота в громадах. Усе абсолютно деталізовано – мін і бетону нашій державі точно вистачить. Потрібно більше швидкості та ефективності, і кожен, хто за це відповідає, має чіткі завдання", — сказав Зеленський.

Глава держави додав, що був також важливий аналіз нещодавніх атак проти України – ракетами та масованих ударів дронами.

"Проаналізували тактику захисту нашої протиповітряної оборони. Чітка потреба – розвиток і посилення наших мобільних вогневих груп, а також усі максимально ефективні системи ППО. Окремо проаналізували роботу "петріотів" та "насамсів" – усе дуже ефективно, я вдячний партнерам, які допомагають нам саме з цими системами. Командувач Повітряних сил та інші відповідні командувачі, Міністерство оборони мають необхідні доручення", — сказав Зеленський.

Він також зазначив, що були й доповіді командувачів за усіма фронтовими напрямками.

"Окрема увага – донецьким напрямкам: Авдіївка, Марʼїнка, район Бахмута. Там за цю добу – найбільш інтенсивні бойові зіткнення. Я дякую всім нашим воїнам за силу та стійкість. Купʼянський напрямок – я хочу особливо відзначити утримання наших позицій. Обговорили також і наші дії на південних напрямках", — поінформував президент.

За словами Зеленського також була проведена окрема нарада з міністром з питань стратегічних галузей промисловості України.

"Можна назвати її оптимістичною. Ми готуємо, зокрема, хороші далекобійні речі, щоб окупанти відчували українську силу", — заявив президент.

Також сьогодні Володимир Зеленський підписав закон про державний бюджет на наступний рік.

"Очевидно, що в ньому головний пріоритет – це захист від російської агресії. Але при цьому ми враховуємо соціальні потреби наших людей та повністю виконуємо соціальні зобов’язання нашої держави. У час повномасштабної війни це надзвичайно важливо, щоб кожен наш громадянин, який потребує державної підтримки, отримував її. І кожен, хто зараз створює робочі місця, хто зберігає бізнес і навіть розвиває його, усі, хто в Україні та з Україною, працюють чесно та підтримують інших, підтримують і нашу оборону, і наше наближення до українських цілей", — сказав Зеленський.

Що відомо про бюджет України на 2024 рік

19 жовтня Верховна Рада схвалила у першому читанні бюджет на 2024 рік. 3 листопада стало відомо, що Кабінет міністрів подав до ВРУ проєкт закону про держбюджет-2024, підготовлений до другого читання відповідно до Бюджетних висновків парламенту.

Верховна рада 9 листопада ухвалила державний бюджет на 2024 рік.

Прем'єр-міністр подякував парламентарям і наголосив, що, згідно з розставленими у бюджеті пріоритетами, всі внутрішні ресурси підуть на те, щоб "вистояти та перемогти ворога".

"Практично 50% наших видатків — на оборону та безпеку України. Буде ще більше зброї та техніки, більше дронів, боєприпасів, ракет. Кожна гривня платників податків піде на армію", — повідомив Шмигаль.

Окрім цього, за словами глави уряду, в бюджеті:

  • Закладена індексація пенсій, а також зростання мінімальної зарплати.
  • Видатки на освіту зростуть на понад 20 мільярдів гривень. Видатки на медицину зростуть на понад 20 мільярдів гривень.
  • Кошти на програму підтримки ветеранів збільшуємо вдвічі. Для підтримки бізнесу передбачаємо понад 40 мільярдів гривень.

28 листопада Володимир Зеленський підписав законопроект "Про державний бюджет України на 2024 рік".