Справа про державну зраду: обвинувачуваний ексвійськовий із Житомира залишиться під вартою

Житомирський апеляційний суд 28 листопада ухвалив рішення залишити під вартою 83-річного Юрія Чернишова — колишнього військового з Житомира, якого звинувачують у державній зраді.

Про це повідомили із зали суду кореспонденти Суспільного.

Підсудний та його захисник Володимир Нестерець ініціювали змінити запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Фото: Тетяна Дукач/Суспільне Житомир

Захисник підсудного Володимир Нестерець. Фото: Тетяна Дукач/Суспільне Житомир

"Апеляційну скаргу суд не задовільнив. Чернишов і далі перебуває під вартою. Ви бачили, що йому знову стало зле. Викликали невідкладну медичну допомогу, але конвой вивів мого підзахисного і належним чином не було надано йому допомоги. І ще раз хочу наголосити, що Чернишову 83 роки, запобіжний захід на покращення так і не отримав. І тому з таким станом здоров’я неможливо уявити, що він може дожити до кінця", — розповів адвокат підсудного Володимир Нестерець.

Фото: Тетяна Дукач/Суспільне Житомир

Під час судового засідання обвинувачуваний у держзраді озвучив свою заяву, у якій попросив суд змінити тримання його під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Фото: Тетяна Дукач/Суспільне Житомир

"Жодних ризиків як не було так і немає стосовно переховування мене від суду. Я не відмовлявся від надання мені медичної допомоги. Тому я наполягаю на зміну запобіжного заходу на цілодобовий домашній арешт, що дозволить мені отримати належну медичну допомогу, яка мені вкрай потрібна", — сказав Юрій Чернишов.

Підсудний звернувся до суду з проханням взяти до уваги і той факт, що стан здоров’я його дружини, погіршився.

Обвинувачуваний у держзраді Юрій Чернишов. Фото: Тетяна Дукач/Суспільне Житомир

"За цей час стан здоров’я моєї дружини погіршився. Вона зараз хворіє. І вона залишилася без будь-якої допомоги", — додав Чернишов.

За словами державного обвинувача Ігоря Швеця, обвинувачуваний у такий спосіб хоче уникнути кримінальної відповідальності.

Державний обвинувачувач Ігор Швець. Фото: Тетяна Дукач/Суспільне Житомир

"Спочатку до підозрюваного було обрано тримання під вартою з можливістю внесення застави. Він її вніс та був звільнений з-під варти. Та незабаром його було затримано Прикордонною службою у прикордонній зоні з Республікою Білорусь. Це і є ризики. На думку сторони обвинувачення, обвинувачений Юрій Чернишов намагається ухилитися від кримінальної відповідальності", — розповів Ігор Швець.

Фото: Тетяна Дукач/Суспільне Житомир

Що відомо про справу 82-річного відставного військового з Житомира

Як раніше повідомляло Суспільне, в березні 2023 року контррозвідка СБУ провела спецоперацію, затримавши відставного військового — 81-річного житомирянина, який передавав "вагнерівцям" розвіддані про систему відеоспостереження у Житомирі. 22 березня 2023 року підозрюваний вніс грошову заставу і був звільнений з-під варти. Після цього чоловік намагався перетнути кордон України з Білоруссю. При спробі перетину кордону підозрюваного житомирянина затримали та взяли під варту без права внесення грошової застави.

У липні обвинувальний акт за фактом державної зради полковника у відставці направили до суду.

11 вересня на другому засіданні у розгляді справі по суті обвинуваченому викликали швидку і шпиталізували. Наступне засідання призначили на 25 вересня, але суд перенесли, бо адвокат підсудного був на лікарняному.

11 жовтня суд продовжив вивчати докази обвинувачення, зокрема, переписку із представником Росії. Ексвійськовий пояснив, навіщо збирав фото Путіна та карти з Україною, зображеною у складі РФ.

31 жовтня під час розгляду справи показали відеозаписи оперативного відеоспостереження за Юрієм Чернишовим, зокрема, його пересування по Житомиру.

7 листопада на черговому засіданні суду адвокат Володимир Нестерець вказав, що стан здоров'я його підзахисного критичний. Враховуючи вік та хвороби, він попросив змінити тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. 17 листопада мало відбутися чергове засідання суду, однак його перенесли на інший день

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube