Суд у справі про держзраду колишнього військового з Житомирщини перенесли: що відомо

Суд у справі про держзраду Юрія Чернишова перенесли. Житомир, 17 листопада 2023 року. Фото: Леонід Харшан/Суспільне Житомир

17 листопада мало відбутися чергове засідання суду у справі про державну зраду колишнього військового — 82-річного житомирянина Юрія Чернишова. Засідання перенесли на грудень.

Про це із зали засідань суду повідомив кореспондент Суспільного Леонід Харшан.

За словами судді Софії Костенко, причиною перенесення засідання стала хвороба захисника підсудного Володимира Нестерця. У зв'язку з цим до зали суду не доставили і підсудного. Наступне судове засідання відбудеться 12 грудня 2023 року.

Житомир, 17 листопада 2023 року. Фото: Леонід Харшан/Суспільне Житомир

Державний обвинувачувач Ігор Швець. Фото: Леонід Харшан/Суспільне Житомир

Крім того, 21 листопада в Апеляційному суді Житомирської області має відбутися засідання зі зміни запобіжного заходу підсудному з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Що відомо про справу 82-річного відставного військового з Житомира

Як раніше повідомляло Суспільне, в березні 2023 року контррозвідка СБУ провела спецоперацію, затримавши відставного військового — 81-річного житомирянина, який передавав "вагнерівцям" розвіддані про систему відеоспостереження у Житомирі. 22 березня 2023 року підозрюваний вніс грошову заставу і був звільнений з-під варти. Після цього чоловік намагався перетнути кордон України з Білоруссю. При спробі перетину кордону підозрюваного житомирянина затримали та взяли під варту без права внесення грошової застави.

У липні обвинувальний акт за фактом державної зради полковника у відставці направили до суду.

11 вересня на другому засіданні у розгляді справі по суті обвинуваченому викликали швидку і шпиталізували. Наступне засідання призначили на 25 вересня, але суд перенесли, бо адвокат підсудного був на лікарняному.

11 жовтня суд продовжив вивчати докази обвинувачення, зокрема, переписку із представником Росії. Ексвійськовий пояснив, навіщо збирав фото Путіна та карти з Україною, зображеною у складі РФ.

31 жовтня під час розгляду справи показали відеозаписи оперативного відеоспостереження за Юрієм Чернишовим, зокрема, його пересування по Житомиру.

7 листопада на черговому засіданні суду адвокат Володимир Нестерець вказав, що стан здоров'я його підзахисного критичний. Враховуючи вік та хвороби, він попросив змінити тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube