Справа про держзраду 82-річного ексвійськового з Житомира: розгляд апеляції відклали, підсудний лишається під вартою

Судове засідання по апеляції у справі про держзраду 82-річного ексвійськового Юрія Чернишова. Житомир, 21 листопада 2023 року . Фото: Леонід Харшан/Суспільне Житомир

21 листопада на засіданні Житомирського апеляційного суду мали розглядати питання про зміну запобіжного заходу для 82-річного Юрія Чернишова — колишнього військового з Житомира, якого звинувачують у державній зраді. Розгляд апеляції відклали, підсудний лишається під вартою.

Про це із зали засідань суду повідомив кореспондент Суспільного Житомир Леонід Харшан.

Підсудний і його захисник Володимир Нестерець клопотали про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Зліва направо: захисник підсудного Володимир Нестерець та прокурор. Житомир, 21 листопада 2023 року. Фото: Леонід Харшан/Суспільне Житомир

На засіданні суддя Сергія Зав’язун сказав, що матеріали справи він отримав лише сьогодні. Також до суду зі слідчого ізолятора не доставили обвинуваченого Юрія Чернишова. Захисник Володимир Нестерець попросив відкласти засідання, оскільки підсудний готував виступ, який мав оприлюднити.

Житомир, 21 листопада 2023 року. Фото: Леонід Харшан/Суспільне Житомир

Суд ухвалив рішення перенести засідання на 28 листопада. Початок — о 10:45.

Що відомо про справу 82-річного відставного військового з Житомира

Як раніше повідомляло Суспільне, в березні 2023 року контррозвідка СБУ провела спецоперацію, затримавши відставного військового — 81-річного житомирянина, який передавав "вагнерівцям" розвіддані про систему відеоспостереження у Житомирі. 22 березня 2023 року підозрюваний вніс грошову заставу і був звільнений з-під варти. Після цього чоловік намагався перетнути кордон України з Білоруссю. При спробі перетину кордону підозрюваного житомирянина затримали та взяли під варту без права внесення грошової застави.

У липні обвинувальний акт за фактом державної зради полковника у відставці направили до суду.

11 вересня на другому засіданні у розгляді справі по суті обвинуваченому викликали швидку і шпиталізували. Наступне засідання призначили на 25 вересня, але суд перенесли, бо адвокат підсудного був на лікарняному.

11 жовтня суд продовжив вивчати докази обвинувачення, зокрема, переписку із представником Росії. Ексвійськовий пояснив, навіщо збирав фото Путіна та карти з Україною, зображеною у складі РФ.

31 жовтня під час розгляду справи показали відеозаписи оперативного відеоспостереження за Юрієм Чернишовим, зокрема, його пересування по Житомиру.

7 листопада на черговому засіданні суду адвокат Володимир Нестерець вказав, що стан здоров'я його підзахисного критичний. Враховуючи вік та хвороби, він попросив змінити тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. 17 листопада мало відбутися чергове засідання суду однак його перенесли на грудень.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube