Мальта головуватиме в ОБСЄ у 2024 році — Османі

. Будівля Постійної ради ОБСЄ у Відні, Австрія, ілюстравтивне фото: AP

Країни-учасниці Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), досягли консенсусу, що Мальта головуватиме в ОБСЄ у 2024 році.

Про це чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі повідомив у понеділок, 27 листопада, у соцмережі X (колишній Твіттер).

Офіційно відповідне рішення ухвалять під час зустрічі глав МЗС у столиці Північної Македонії 30 листопада — 1 грудня.

"Термінові новини з Відня! Важливі рішення, що відкривають шлях до консенсусу щодо головування в ОБСЄ у 2024 році, мають бути затверджені на Раді міністрів під час 30-го засідання міністерської ради у Скоп'є. Дякую Мальті за готовність взяти на себе цю критично важливу роль і всім колегам за вашу гнучкість і підтримку", — йдеться у повідомленні.

Рішення щодо схвалення Мальти як компромісної кандидатури ухвалили під час засідання Постійної ради у понеділок вранці у Відні. Далі це рішення ще має бути затверджено Радою міністрів закордонних справ ОБСЄ під час засідання у Скоп’є.

Раніше Росія з Білоруссю наклали вето на затвердження кандидатури Естонії як наступного Головування ОБСЄ в 2024 році. Після цього пропозицію перейняти на себе головування в ОБСЄ у 2024 році отримала Мальта у вигляді компромісного варіанту.

Також через позицію РФ не вдавалося досягти домовленості щодо керівних посад – генерального секретаря, директора БДІПЛ, Верховного комісара у справах національних меншин та Представника з питань свободи ЗМІ.

Щорічна зустріч міністрів закордонних справ 57 країн-учасниць ОБСЄ відбудеться на запрошення чинного голови ОБСЄ, міністра закордонних справ Північної Македонії Буяра Османі.

Рада міністрів закордонних справ – центральний директивний і керівний орган Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Вона є підсумковим заходом ОБСЄ високого рівня, який має на меті здійснити огляд діяльності Організації за рік та визначити стратегічні орієнтири на наступний рік.