Стефанішина — про ситуацію на кордоні: "Ми впевнені, що гуманітарне розв'язання проблеми знайдеться"

Ексклюзивно
Ольга Стефанішина, віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Фото: Media Center Ukraine

Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що вжиті Єврокомісією заходи стосовно ситуації на українсько-польському кордоні не мають ефекту.

Про це посадовиця повідомила у коментарі Суспільному.

За словами Стефанішиної, Україна забезпечує евакуацію водіїв з кордону.

"Не коментуватиму ситуацію по зерну, по забороні, вона багато разів прокоментована. Вважаю, поліція регіонів Польщі, які межують з Україною не впоралася зі своїм завданням щодо контролю громадського порядку. Вони не виконують зобов'язання підтримання громадського порядку. І я безумовно впевнена, що ситуація розв'яжеться", — зазначила віцепрем'єрка.

Посадовиця також розповіла, що Україна надала пропозиції як з вирішення ситуації системно, по контролю експорту зерна, так і по вирішенню ситуації на кордоні.

"Кожного дня наш міністр інфраструктури, керівники областей, прикордонники, взаємодіють з владою (Польщі — Ред.) надають пропозиції, але вони не мають ефекту", — вказала Стефанішина.

Віцепрем'єр-міністерка звернулася до керівників підприємств і компаній, чиї вантажівки сьогодні стоять на кордоні.

"Будь ласка, треба теж потурбуватись про життя, здоров'я і безпеку [водіїв]. Ми забезпечуємо евакуацію, але очевидно, що уявити собі, що у 2023 році, в умовах повномасштабної війни Росії проти України змушені будемо рятувати українських громадян, українських водіїв на кордоні з Польщею — це просто немислимо", — підкреслила посадовиця.

Стефанішина додала: "Ми впевнені, що у першу чергу, гуманітарне розв'язання цієї проблеми знайдеться, наші пропозиції будуть почуті. Я закликаю поліцію прикордонних регіонів Польщі забезпечити громадський порядок і не допустити знущання з громадян України, які наразі на кордоні".

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.