Сербія купила в Кіпру 11 російських бойових гелікоптерів

ЗМІ
Президент Сербії Александр Вучич під час звернення до народу 4 січня 2023 року, фото: AP

Сербія придбала 11 бойових вертольотів Мі-35 російського виробництва на Кіпрі, намагаючись зміцнити свої військово-повітряні сили та зберегти регіональну військову перевагу.

Про це заявив 23 листопада президент країни Александар Вучич, якого цитує Reuters.

У 2021 році уряд Кіпру та Сербія домовилися про закупівлю застарілих Мі-35, які потребують капітального ремонту, за невизначеною ціною, частину якої Белград заплатив, експортуючи зброю сербського виробництва.

"Ми заплатили більш ніж половини нашим кіпрським братам нашою зброєю головним чином — артилерією", — сказав Вучич журналістам на презентації на військовій авіабазі Батайніца поблизу Белграда.

Він також оголосив про продаж 48 самохідних гаубиць сербського виробництва за 311 мільйонів євро невідомій країні.

Сербія все ще покладається на колишні радянські військові технології, але в останні роки вона почала закуповувати західні та китайські системи озброєння і літаки.

У червні Вучич заявив, що Белград веде переговори про купівлю винищувачів Rafale у французької компанії Dassault (AM.PA). Сербія вже купила вертольоти та транспортні літаки Airbus (AIRP.PA). Сербія є військово-нейтральною, але приєдналася до програми НАТО "Партнерство заради миру" для країн, які не прагнуть приєднатися до альянсу.

Белград згорнув військову співпрацю з Москвою після того, як Росія вторглася в Україну, і засудив вторгнення. Але на відміну від ЄС та інших західних країн, вона не ввела санкцій проти Москви.