Шмигаль: Україна завершує ухвалення пакета законів для старту перемовин про вступ у ЄС

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час прес-конференції у Києві. Ukrinform/Future Publishing/Getty Images/Ruslan Kaniuka

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна завершує ухвалення пакета законів, що є передумовою для старту перемовин про вступ у ЄС.

Про це глава уряду повідомив під час засідання Кабміну 21 листопада.

"Єврокомісія визнала величезний прогрес наших євроінтеграційних зусиль. Її рекомендації про відкриття передвступних переговорів є історичним кроком, логічним продовженням подій, які 10 років тому відбулися на Майдані. Наразі Україна завершує ухвалення пакета законів, які є передумовою старту переговорного процесу", — сказав Шмигаль.

Прем'єр зазначив, що Верховна рада розглядає урядові законопроєкти про:

  • посилення інституційної спроможності НАБУ;
  • розширення повноважень НАЗК;
  • самостійність і незалежність САП.
"Парламент ухвалює ще два євроінтеграційні закони — про вдосконалення механізмів міжтериторіального і транскордонного співробітництва та про створення системи мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів", — додав посадовець.

Шмигаль також подякував нардепам за пріоритетну увагу до цих ініціатив.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.