Франція, Німеччина та Італія домовились щодо майбутнього регулювання ШІ — Reuters

. Штучний інтелект. Фото: колаж Суспільне культура

Франція, Німеччина та Італія досягли домовленостей щодо майбутнього регулювання штучного інтелекту.

Про це повідомляє агенція Reuters, яка ознайомилась з текстом спільного документа.

Згідно з ним, уряди трьох країн виступають за ухвалення обов'язкових зобов'язань як для великих, так і для малих постачальників ШІ в Європейському Союзі. Країни також застерігають від надання конкурентної переваги меншим європейським провайдерам, а не найбільшим постачальникам ШІ, зокрема зі Сполучених Штатів. Йдеться про побоювання щодо зниження довіри до безпеки цих провайдерів.

Правила поведінки й прозорість повинні бути обов'язковими для всіх, наголошується у документі. На початковому етапі жодних санкцій не застосовуватимуть. Втім, якщо через деякий час будуть виявлені порушення кодексу поведінки, може бути створена система санкцій. І в майбутньому за дотриманням стандартів стежитиме європейський орган.

Що відомо про правове регулювання ШІ у світі

У Європейському парламенті зробили важливий крок до регулювання штучного інтелекту, визначивши потенційно шкідливі наслідки цієї технології. ЄС до 2025 року збирається ухвалити закон, який регулюватиме розвиток систем штучного інтелекту та захищатиме від них громадян.

Закон регулюватиме ШІ відповідно до рівня ризику: що вищий він для прав чи здоров'я людей, то більше зобов'язань. Список високого ризику містить штучний інтелект в освіті, критичній інфраструктурі, громадському порядку та управлінні міграцією.

У Великій Британії упродовж 2023 року планують провести перший в історії саміт з безпечності штучного інтелекту. Точна дата саміту невідома, однак зазначається, що на ньому розглядатимуть ризики, пов'язані зі штучним інтелектом та розроблятимуть шляхи їх зменшення за допомогою скоординованих на міжнародному рівні дій.