Європарламент схвалив план регулювання штучного інтелекту

. Ілюстративне фото: Getty Images

Європейський парламент у середу, 14 червня, схвалив проєкт тексту майбутнього закону, що регулюватиме правила в сфері штучного інтелекту. Про це повідомляє видання DW.

Після схвалення плану законодавці розпочнуть переговори з 27 країнами-членами ЄС щодо остаточного варіанту закону. Якщо Брюссель ухвалить закон до кінця року, це буде перший у світі закон, що регулює штучний інтелект.

Видання зазначає, що водночас закон зможе набути чинності не раніше 2026 року, що змусить Євросоюз наполягати на укладенні добровільних тимчасових пактів з технологічними компаніями.

Закон регулюватиме ШІ відповідно до рівня ризику: чим вищий він для прав чи здоров'я людей, тим більше зобов'язань. Список високого ризику включає штучний інтелект в освіті, критичній інфраструктурі, громадському порядку та управлінні міграцією.

Особливі вимоги будуть до генеративних систем, таких як ChatGPT і DALL-E, що здатні створювати текст, зображення, аудіо та медіафайли. Вони муситимуть інформувати користувачів про те, що контент був створений машиною, а не людиною.