Єврокомісія пропонує заборонити продаж до Росії нафтових танкерів — Reuters

Фото: АР

Європейська комісія у межах 12 пакета санкцій пропонує заборонити продаж до Росії танкерів для перевезення сирої нафти та нафтопродуктів, щоб запобігти спробам Москви обійти західні обмеження за допомогою "тіньового флоту".

Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на документ Єврокомісії.

Як зазначається, пропозиція, яку 17 листопада обговорювали посли урядів країн ЄС, також передбачає, що продаж танкерів третім державам повинен містити положення контракту про те, що судна не можуть бути перепродані РФ або використані для перевезення російської нафти чи нафтопродуктів, які не підпадають під західні цінові обмеження — у випадку з сирою нафтою це 60 доларів за барель.

Журналісти наводять текст пропозиції, в якому пояснюється, що "механізм обмеження ціни спирається на процес атестації, який дозволяє операторам у ланцюжку постачання нафти морським транспортом продемонструвати, що вона була придбана за ціною, не вищою за граничну".

"Для подальшої підтримки впровадження та дотримання цього механізму, одночасно підвищуючи бар'єри для фальсифікації сертифікатів, (пропозиція) вводить вимогу, щоб сертифікати також включали деталізовані допоміжні витрати, такі як страхування та фрахт", — підкреслюється також у документі.

Раніше глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель разом з Єврокомісією представили пропозиції щодо 12 пакету санкцій проти Росії.

До цього президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна очікує на запровадження нового санкційного пакета проти Росії, який завадить Москві обходити наявні обмеження, зокрема через європейські компанії та територію держав-сусідів РФ.

Що відомо про санкції ЄС проти Росії

У лютому 2023 року країни ЄС ухвалили 10 пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадили проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

21 червня Єврокомісія погодила 11 пакет санкцій проти Росії, який включає заходи, спрямовані на протидію обходу обмежень.