В Україні зафіксували майже 4 000 кібератак з боку РФ

Хакер. Getty Images

Команда реагування на надзвичайні ситуації пов'язані з комп’ютерами в Україні (CERT-UA) зафіксувала майже 4 000 кіберінцидентів у період з січня 2022 року по вересень 2023 року. Це втричі більше, ніж у довоєнний період.

Про це повідомила заступниця міністра фінансів США Грем Стіл.

Посадовиця розповіла, що Росія координувала кібератаки, спрямовані проти України, проникнення в мережу та шпигунство в країнах, які сприймаються як союзники України, а також операції кібервпливу на людей у всьому світі.

"Кіберактивність у контексті російсько-українського конфлікту не обмежується урядовими акторами. Ми помітили, що недержавні кіберактори з обох сторін конфлікту націлилися на широкий спектр організацій, у тому числі в секторі фінансових послуг, за допомогою відносно нескладних інцидентів, відомих як розподілені атаки на відмову в обслуговуванні (DDOS)", — сказала Стіл.

Вона додала, що у червні 2023 року проросійська хакерська група NoName057 погрожувала атакувати фінансовий сектор України. Протягом наступних чотирьох днів численні українські банки зазнали DDoS-атак.

Кібератаки Росії на Україну під час вторгнення

Росіяни намагаються зламати акаунти українців у месенджері SIGNAL, яким користуються чимало військовослужбовців і який вважається найбільш захищеним від російських втручань.

Держспецзв'язку повідомляло, що впродовж січня-червня 2023 року кількість кібератак проти України зросла до 762. Це більш ніж удвічі більше за показники другої половини 2022 року. Водночас кількість критичних кібернападів за цей період, зменшилася на 81% — до 27, що свідчить про покращення захисту.

Зазначалося, що серед тенденцій кіберзлочинців 2023 року – підвищений інтерес до українських правоохоронних структур. У травні Росія атакувала український онлайн-сервіс бронювання місця для перетину кордону вантажівками "єЧерга".